KUKBUK znowu doceniony! - KUKBUK

KUKBUK znowu doceniony!

Zostaliśmy wyróżnieni prestiżową nagrodą AIG (Académie Internationale de la Gastronomie) PRIX w kategorii Prix Multimedia, przyznawaną przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną.

Tekst: redakcja
Zdjęcia: Miśko Collective Daniel Miśko

kukbuk nagroda

Wyróżnienie przyznawane jest za promowanie gastronomii na międzynarodowym poziomie. Nagrodę odebrała podczas uroczystej gali Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej Daria Pawlewska, a przekazał ją prezydent Akademii Gastronomicznej w Polsce, Maciej Dobrzyniecki. Doceniono nas za nieprzyzwoicie piękną szatę graficzną, rozwój kultury kulinarnej i intelektualne treści.

„Czujemy się niezwykle zaszczyceni, dołączając do grona laureatów tak prestiżowej nagrody. Jest ona dla nas wyjątkowo ważna, ponieważ dotyczy tego, co leżało u podstaw pomysłu pod tytułem „KUKBUK”. Cztery lata temu miałyśmy odważne marzenia i wizję, by w rodzimym języku stworzyć magazyn na wysokim, zagranicznym poziomie, zarówno pod względem fotografii, jak i tekstów, pokazujący kulinaria od innej, szerszej perspektywy – jako pasję i styl życia. Dzisiaj jesteśmy doceniane i nagradzane za ich realizację. To wspaniałe uczucie! I choć cel został osiągnięty, to my nie zamierzamy osiadać na laurach. Mamy dużo nowych pomysłów i jeszcze więcej do zrobienia.” – mówi Daria Pawlewska, wydawczyni i redaktorka naczelna KUKBUK-a.

Pozostali wyróżnieni:

Prix au Chef de L’Avenir / Nagroda Szefa Przyszłości – Marcin Filipkiewicz, Restauracja Copernicus (Kraków)

Prix au Chef Pâtissier / Nagroda Szefa Cukiernictwa – Krzysztof Rabek, Cukiernia Odette (Warszawa)

Prix au Sommelier / Nagroda Sommeliera – Piotr Kamecki, Winetaste by Kamecki (Warszawa)

Prix de la Littérature Gastronomique / Nagroda Literatury Gastronomicznej – Magdalena Tomaszewska-Bolałek: “Polish culinary paths”, Wydawnictwo Hanami

Gratulujemy!

akademia gastronomiczna kukbuk
akademia gastronomiczna kukbuk
akademia gastronomiczna kukbuk
akademia gastronomiczna kukbuk
akademia gastronomiczna kukbuk
akademia gastronomiczna kukbuk

© KUKBUK 2018