KUKBUK zgarnia trzy nagrody grandfront! - KUKBUK

KUKBUK zgarnia trzy nagrody grandfront!

Nasze okładki po raz kolejny zostały wyróżnione w konkursie Izby Wydawców Prasy.
kukbuk nagroda grandfront

Nagrody GrandFront zostały w tym roku przyznane już po raz czternasty. Gala odbyła się w warszawskim pawilonie Emilka, który powoli kończy swoją karierę jako siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej. KUKBUK zdobył aż trzy nagrody:

kukbuk nagroda grandfront
II miejsce w kategorii „Rodzina i dom” za okładkę wydania specjalnego KUKBUK Rodzina 2015

Zdjęcie dziewczynki – Kici Dobrzyńskiej – zajadającej arbuza powstało nad polskim morzem. Jego autorem jest Rafał Meszka, stylizacją zajęła się Beata Hadaś, a przygotowaniem grafiki Diana Kosiorek. Opiekę artystyczną nad okładką sprawowała Oliwia Gede-Niewiadomska. Okładka jest prosta, ale sesja, podczas której powstała, była organizacyjnym wyzwaniem, co widać na zdjęciu zza kulis.

kukbuk nagroda grandfront
kukbuk nagroda grandfront
III miejsce w kategorii „Hobby” za okładkę KUKBUK-a nr. 16 („Kanikuła”)

Pastelowe eklery upiekła nam Dominika Krzemińska z restauracji Przegryź, a na tle kolorowej ściany kawiarni Między Nami Café sfotografował je Łukasz Smudziński z dinnershow studio. Na głowie trzymała je Sonya Ross z agencji United4Models, a stylizacją podczas sesji zajęła się Małgorzata Białobrzycka. Grafikę przygotowała Diana Kosiorek, a opiekę artystyczną nad projektem sprawowała Oliwia Gede-Niewiadomska

kukbuk nagroda grandfront
Wyróżnienie w kategorii „Hobby” dla okładki KUKBUK-a nr. 17 („Wielkie Jabłko”)

Modelka Karolina G. z agencji Mango Models dzierży ciasto z jabłkami i morelami upieczone przez Dominikę Krzemińską z restauracji Przegryź. Za makijaż odpowiedzialna była Katarzyna Machalska, a fryzurą Karoliny zajął się Emil Zed z Van Dorsen Talents. Zdjęcie zrobił Łukasz Smudziński z dinnershow studio, a stylizacją zajęła się Małgorzata Białobrzycka. Grafikę przygotowała Diana Kosiorek, a opiekę artystyczną nad projektem sprawowała Oliwia Gede-Niewiadomska.

Czym jest konkurs?

GrandFront ro prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Konkurs jest miejscem prezentacji twórczych pomysłów, inspirujących technik i profesjonalnie opracowanych okładek gazet i czasopism. Zwycięzca GrandFrontu wskazuje na rozwiązania, które będą wyznaczać trendy w projektowaniu prasy na kolejny rok.

Do rywalizacji o miano najlepszej okładki w 2015 roku stanęło ponad 200 redakcji prasy o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnokrajowym, które zgłosiły 432 prace w 9 kategoriach dla prasy drukowanej. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło w kategorii Hobby (96) oraz Rodzina i dom (72). O nagrody w kategoriach dla wydań cyfrowych rywalizowało 18 aplikacji mobilnych, stron internetowych i publikacji na tablety. Ponadto redakcje przysłały 26 zgłoszeń do nagrody specjalnej.

Zwycięzców wyłoniło Jury, w którym zasiadają uznani twórcy grafiki prasowej – dyrektorzy artystyczni, wykładowcy uczelni plastycznych, fotograficy oraz wydawcy. Wybór laureatów wywołał wiele emocji, a podczas selekcji jurorzy kierowali się zarówno techniczną precyzją twórców, czystością kompozycji czy zastosowaną kolorystyką, jak i przyglądali się pomysłom na przedstawienie tematu oraz wywoływanym przez poszczególne okładki emocjom.

Już od 10 maja będzie można oglądać najlepsze okładki w poszczególnych kategoriach na wystawie przy ul. Foksal 3/5. Ponadto zwycięskie prace prezentowane będą multimedialnie w Salonach EMPIK. Wyróżnione okładki i strony tytułowe można obejrzeć także na stronie internetowej konkursu: www.grandfront.pl.


© KUKBUK 2018