KUKBUK Poleca: SQRDOT Design - KUKBUK

KUKBUK Poleca: SQRDOT Design

Kolejna marka ze zwycięskiej piętnastki w pierwszej edycji akcji KUKBUK Poleca to SQRDOT Design – niewielka sopocka firma, która powstała z pasji do projektowania oraz zamiłowania do unikalnych i pięknych przedmiotów.
sqrdot_www

Jury konkursu KUKBUK Poleca przyznało certyfikat marce SQRDOT Design w kategorii rzemiosła za oryginalny koncept traktowania akcesoriów oświetleniowych (na przykład listew zasilających, włączników i gniazd elektrycznych) jako ważnych elementów wystroju wnętrz, zasługujących na szczególną uwagę. To doskonała rzemieślnicza robota, do której palą się miłośnicy dobrego dizajnu.

 

Historia

SQRDOT Design to stosunkowo młoda marka, pierwsze produkty wprowadziła na rynek w grudniu 2015 roku. Jej głównym celem jest przyzwoity, solidny i praktyczny dizajn, urzekający formą i upiększający zwłaszcza te elementy naszej przestrzeni, które zazwyczaj są przez projektantów pomijane.

Sopocka marka zajmuje się tworzeniem elementów wyposażenia i wykończenia wnętrz, takich jak akcesoria oświetleniowe, lampy, meble i dekoracje. Specjalizuje się w produkcji akcesoriów elektrycznych – gniazd, włączników, przedłużaczy. Z pozoru zwykłym przedmiotom nadaje oryginalny i szlachetny wygląd, na który ma wpływ nie tylko przemyślany projekt, lecz także materiał, z którego marka korzysta.

Twórcom SQRDOT Design zależy na tym, aby proponowane przez nich rozwiązania były nie tylko piękne w swojej formie, ale przede wszystkim użyteczne. Każdy prototyp testują dopóty, dopóki nie uznają, że spełnia wszystkie ich oczekiwania. Tak było na przykład z listwami zasilającymi. Podczas testów okazało się, że kable w bawełnianym oplocie podczas użytkowania na stole czy podłodze, bardzo szybko tracą swój szlachetny wygląd – mechacą się i zbierają kurz, a ich wyczyszczenie jest bardzo trudne. Specjalnie dla tego produktu opracowano więc taki rodzaj kabla, aby jego oplot był trwały i praktyczny w użytkowaniu.

Produkty

SQRDOT Design to nie tylko gotowe elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz: akcesoria oświetleniowe, lampy, meble, dekoracje oraz inne przedmioty użytkowe, lecz także unikatowe projekty na indywidualne zamówienie. Na swoim koncie marka ma już serię wezgłowi dla nowo powstałego hotelu w Pucku, komplety mebli dla trójmiejskich restauracji i klubów oraz krótkie serie lamp tworzonych dla detalicznych klientów. Firma realizuje również nietypowe zlecenia na akcesoria elektryczne – na przykład niestandardowe listwy, gniazda projektowane i tworzone z myślą o przestrzeniach konferencyjnych czy wystawienniczych. Tworzy głównie w drewnie mahoniowym oraz twardych gatunkach sklejki, ponieważ te gatunki najmniej pracują, dzięki czemu gwarantują dobrą jakość produktu przez długie lata. Mając w zanadrzu własną wyobraźnię oraz numeryczną frezarkę CNC i doprawiając produkty ręcznym wykończeniem, SQRDOT Design wyczarowuje praktyczne i piękne w swojej prostocie przedmioty, które latami cieszą właścicieli.

 

Gdzie można je kupić?

Produkty SQRDOT Design można kupić w sklepie internetowym marki, a także w różnych sklepach internetowych promujących polski dizajn.

Stacjonarnie są dostępne w trójmiejskich oraz stołecznych concept store’ach. Spore zainteresowanie produkty marki budzą na rynkach naszych najbliższych sąsiadów – Czech, Słowacji i Niemiec. Dystrybucja w tych krajach rozpocznie się jesienią tego roku.

Pst!

W 2016 roku marka SQRDOT Design została wyróżniona przez Elle Decoration Polska – kostka zasilająca sopockiej firmy została zakwalifikowana do wystawy Młodzi na Start w ramach Gdynia Design Days. Projekt ten był również prezentowany podczas reedycji wystawy na Łódź Design Festival w tym samym roku.


© KUKBUK 2018