KUKBUK Poleca: Olejowy Raj - KUKBUK

KUKBUK Poleca: Olejowy Raj

Dziś przedstawiamy Wam Kamilę Zubrycką-Sobolewską – młodą, energiczną i pełną pasji kobietę, która od trzech lat w Wasilkowie, małym miasteczku na Podlasiu, tuż przy Białymstoku prowadzi tłocznię olejów „Olejowy Raj”. Zachwyca się nimi sama Anna Lewandowska. Zachwyciliśmy się i my.
Kukbuk Poleca Olejowy Raj

Jury konkursu KUKBUK Poleca przyznało marce Olejowy Raj certyfikat w kategorii żywność przetworzona za, jak napisano w uzasadnieniu: spełnienie obietnicy kryjącej się w nazwie, za wyrazisty smak bez kompromisów, zwłaszcza w przypadku oleju z czarnuszki. Ten to dopiero potrafi rozpalić kubki smakowe i serca!

Historia
Swoją przygodę ze zdrowym żywieniem Kamila rozpoczęła kilka lat temu, kiedy kuchnia w jej domu musiała zostać podporządkowana chorującej na cukrzycę młodszej siostrze. Aby ta nie czuła dyskomfortu, wszyscy domownicy przestawili się na ten sam tryb żywieniowy. Praktycznie z dnia na dzień radykalnie zmienili swoją dietę. Rodzice kupili nawet małą maszynę do tłoczenia olejów w warunkach domowych. I od tej maszyny tak naprawdę wszystko się zaczęło, choć początkowo Kamila nie widziała w tym pomysłu na biznes. Ale goście Zubryckich zawsze wychodzili od nich wyposażeni w buteleczki oleju własnej roboty. I bardzo go sobie chwalili.

Tak fundamentalna zmiana stylu życia zmusiła Kamilę do wyszukiwania wciąż nowych przepisów i produktów, które miały urozmaicić domowy jadłospis. Studiując receptury, zapoznawała się z coraz bardziej intrygującymi informacjami dotyczącymi błędów żywieniowych, nieprawidłowego łączenia produktów oraz zbawiennego wpływu olejów na zdrowie człowieka. Dziś śmieje się, że oleje totalnie zawróciły jej w głowie. Punktem przełomowym w życiu Podlasianki była utrata pracy. Wtedy podjęła błyskawiczną decyzję, aby zawodowo pójść w stronę tego, w co naprawdę wierzy. Własną działalność rozpoczęła w kwietniu 2014 roku.

Początki nie były łatwe. Nie mogła skorzystać z dofinansowań unijnych, ponieważ nie spełniła kryteriów. Nie udało się również dostać dofinansowania z Urzędu Pracy. Dopiero w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego otrzymała nisko oprocentowaną pożyczkę dla firm. Za te pieniądze kupiła konieczne do prowadzenia działalności maszyny i urządzenia oraz wyremontowała pomieszczenia, w których miała mieścić się tłocznia olejów.

Na początku miała do pomocy jedną osobę. Dziś cały zespół Olejowego Raju liczy siedem osób, a ich produkty można kupić już w dwunastu miastach w całej Polsce. Oraz oczywiście przez Internet. Ponadto, dziewczyny przeprowadzają szkolenia na temat tego jak stosować ich oleje, jakie mają właściwości, na co pomagają oraz jak należy je prawidłowo przechowywać. Prowadzą także warsztaty kulinarne. Pod stronę internetową Olejowego Raju podpięty jest również blog z przepisami, aby pokazać klientom możliwie wiele sposobów na to, jak na co dzień korzystać z ich produktów i co zawdzięczamy nienasyconym kwasom tłuszczowym.

Produkty
Specjalnością Olejowego Raju są tłoczone na zimno (nierafinowane) i niefiltrowane produkty, które są niezwykle zdrowe, smaczne i aromatyczne. Oleje roślinne tłoczone na zimno bogate są miedzy innymi w dobroczynną witaminę E, która jest naturalnym antyoksydantem. Dodatkowo zawierają kwasy omega – 3, omega – 6 i omega – 9. Bogate są także w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Nie są one syntezowane w organizmie człowieka i w związku z tym muszą być dostarczane wraz z pożywieniem.

Obecnie Olejowy Raj posiada w swojej ofercie:
– olej lniany
– olej z pestek słonecznika
– olej rzepakowy
– olej z nasion konopi
– olej z pestek dyni
– olej sezamowy
– olej z wiesiołka
– olej z czarnuszki
– olej z ostropestu
– olej kokosowy
– siemię lniane nasiona
– siemię lniane nasiona mielone
– ostropest plamisty nasiona
– ostropest plamisty nasiona mielone
– czarnuszka siewna
– mąka kokosowa
– kasza jaglana

Załoga Olejowego Raju cały czas pracuje nad poszerzeniem oferty.
Wszystkie produkty marki Olejowy Raj poddawane są szczegółowym badaniom w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno – Spożywczego oraz Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Poznaniu.

Gdzie można je kupić?

Warszawa:
Sklep TRAWA (Hala Mirowska, Plac Mirowski 1)
Sklep Smakovia (Freta 49/51)
Sklepy Damas (wszystkie lokalizacje w Warszawie)
Białystok:
Sklep JaglAnka (Mickiewicza 48/101)
Suwałki:
Sklep ZIELARKA (Teofila Noniewicza 26A)
Łódź:
Sklep BEE-EKO (Pasaż Oranżada, Zdzisława Wujaka 7A lok.11)
Radom:
Sklep ATLETA (ul. Wałowa 8 lok.3)
Gdańsk:
Apteka NATURA (Gospody 3B)
Płock:
Sklep ze smakiem (Armii Krajowej 14 lok.2)
Kochanowice:
Sklep zielarsko-medyczny (Częstochowska 33)
Wrocław:
Sklep EPI (Komandorska 21)
Łomża:
Galeria Ławeczka (pl. Stary Rynek 1)
Rzeszów:
Sklep Unge (Grunwaldzka 14)
Ełk:
Sklep SYNERGIA (Elizy Orzeszkowej 36 lok. 6U)

 

Psst!
Od maja 2017 roku Olejowy Raj został objęty systemem kontroli przez jednostkę certyfikującą produkty EKO.


© KUKBUK 2018