KUKBUK-owy plan na weekend (20-22 kwietnia) - KUKBUK

KUKBUK-owy plan na weekend (20-22 kwietnia)

Dni coraz dłuższe, więc weekend rozciąga się w czasie! Jak dobrze go wykorzystać? Podpowiadamy, co, gdzie i dlaczego.

Tekst: Kasia Stadejek

weekend1

Spotkanie z Olią Hercules

Jamie Oliver i Nigella Lawson szaleją za jej przepisami, podobnie jak my. Olia Hercules pochodzi z położonego nad Dnieprem miasta portowego Kachowka. Dorastała w greckiej części Cypru, mieszka i pracuje w Londynie. Szkoliła się w prestiżowej Leiths School of Food and Wine, a potem terminowała w wielu znakomitych restauracjach (między innymi u Yotama Ottolenghiego). W ten weekend autorka kultowej „Mamushki” i „Kaukasis” zawita do Polski! W piątek o godzinie 18 wpadnijcie do salonu Empik Junior na Marszałkowskiej na spotkanie autorskie z Olią Hercules. Będzie można zadać dowolne pytanie, na przykład jakim cudem jej pierożki zawsze są tak pięknie sklejone! Spotkanie poprowadzi Marcin Meller.

plan na weekend olia hercules

Mustache Yard Sale

Jeśli wasza garderoba potrzebuje na wiosnę lekkiego odświeżenia, to koniecznie wpadnijcie na jedne z największych targów polskiej mody – Mustache Yard Sale. W Pałacu Kultury i Nauki przez cały weekend będzie na was czekać ponad 250 marek! Będzie można przejrzeć nowe kolekcje polskich projektantów, kupić ciekawe książki i dizajnerskie dodatki do domu, a także dobrze podjeść, bo strefa gastronomiczna zapowiada się jak zwykle obiecująco.

Aukcja dobroci

W Muzeum Warszawy w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia, odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz Oli Dziaczkowskiej, ciężko chorej artystki, wdowy po zmarłym tragicznie przed kilkoma laty Janie Dziaczkowskim. By pomóc w kosztownej rehabilitacji i leczeniu, wielu artystów oddało na aukcję swoje prace, wśród nich Stefan Gierowski, Rafał Bujnowski, Dominika Kowynia, Katarzyna Przezwańska i Tymek Borowski. Zachęcamy do udziału w licytacji – można pomóc, a przy okazji stać się posiadaczem świetnych prac.

Targi Ekocuda

Rynek kosmetyków ekologicznych rośnie u nas jak na drożdżach. Z każdym rokiem przybywa marek, które same opracowują skład swoich kremów, balsamów, mydeł i kolorówki. Nawet jeśli macie już ulubione marki, wpadnijcie do kamienicy Jabłkowskich, by obejrzeć kosmetyczne bogactwo, jakim możemy się pochwalić. Będą też warsztaty makijażu i wykłady na temat pielęgnacji naturalnej.

Wystawa „Smak wiśni”

20 kwietnia o godzinie 19 w Galerii Leica odbędzie się wernisaż nowej, spektakularnej wystawy Tomka Wysockiego pt. „Smak wiśni”. Do wykonania zdjęć zaangażowany został 60-osobowy sztab ludzi: aktorów, scenografów, kierowników planu, charakteryzatorów i wizażystów, kostiumografów, kaskaderów, konstruktorów rekwizytów, operatorów wideo. Młody artysta tym razem mierzy się z uniwersalnymi pytaniami natury egzystencjalnej, a w warstwie formalnej odważnie nawiązuje do sztuki klasycznej. Wysocki w subiektywny sposób pokazuje kolejne etapy życia. Narodziny, dorastanie, dojrzałość i starość przedstawia poprzez alegoryczne, pełne ukrytych znaczeń i drobiazgowo skomponowane kadry. Jest mrocznie i niepokojąco, sporo tu ważnych pytań, a mniej odpowiedzi. Choć kadry są precyzyjne i drobiazgowo zaplanowane, wrażliwy widz znajdzie w nich przestrzeń na własną interpretację. Wystawa potrwa do 26 maja.


© KUKBUK 2018