KUKBUK-owy plan na weekend (17-18 marca) - KUKBUK

KUKBUK-owy plan na weekend (17-18 marca)

Nasze sposoby na atak zimy – świetne kino, dobre uczynki i ciepła kuchnia pachnąca domowym chlebem. Podpowiadamy, co robić w weekend!

Tekst: Kasia Stadejek

weekend2

Co słychać w kinie?

„Happy End”, Michael Haneke

Niech nie zwiedzie was ironiczny tytuł – nowy thriller psychologiczny Michaela Hanekego daleki jest od opowieści o radości i szczęśliwych zakończeniach. Reżyser przygląda się wielopokoleniowej mieszczańskiej rodzinie żyjącej w Calais i odsłania jej długo skrywane sekrety. Życie intymne bohaterów wypaczone jest przez wpływ internetu i mediów społecznościowych, a rodzinne skażone przemocą i dysfunkcyjnością. Film pełen jest czarnego humoru, więc nie tylko przerazi, lecz także nieźle rozbawi. Dla miłośników kina nieprzyjemnego pozycja obowiązkowa!

  1. Tydzień Kina Hiszpańskiego

W oczekiwaniu na ciepłą wiosnę proponujemy miłośnikom południowego stylu życia, języka, kuchni i hiszpańskiego słońca i wszystkim fanom dobrego kina filmową wyprawę do słonecznej Hiszpanii. W kinie Muranów od 15 do 22 marca można oglądać zarówno hity kasowe jak i kameralne filmy artystyczne, a różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawi, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. W ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego prezentowane są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy, w większości niepokazywane wcześniej w Polsce, za to zdobywające szturmem najważniejsze branżowe festiwale. 

Co słychać w kuchni?

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i ma sypnąć śniegiem i zmrozić ledwo co wykiełkowane pierwsze kwiaty. Najlepszym sposobem na przetrwanie ostatniej fali mrozów będzie kilka rozgrzewających godzin w kuchni. W końcu i tak jeszcze nie ma nowalijek, świeżych owoców i żadnych ekscytujących wiosennych składników, można więc wykorzystać zapasy i skorzystać z naszej podpowiedzi menu.

Na obiad proponujemy zupę krem z fasoli z pieczoną papryką i chorizo – nie ma nic wspólnego z przaśną fasolową, bo jest kremowa od śmietany i masła, a także pełna smaku pochodzącego z rumianej, słodkiej papryki i pikantnej kiełbasy. Do zagryzienia kromka chleba, najlepiej domowego – nie od dziś wiadomo, że ciepły piekarnik to najmilsze remedium na chłody. Dobrze sprawdzi się bochenek z pieczonymi ziemniakami i rozmarynem. W ramach deseru piętrowe ciasto marchewkowe z kremem z serka śmietankowego. Weekend to najlepszy moment na trenowanie takich wypieków!

kukbuk ciasto marchewkowe 10

Z innej beczki

Jedz, pij, lep!

Pamiętacie kultową knajpkę Wars i Sawa, w której można było zjeść tęczową pizzę? Po zwinięciu się z Powiśla, zacumowała w kompleksie Nowego Teatru przy Madalińskiego. W najbliższą niedzielę, 18 marca, wszyscy będą mogli polepić tam z gliny w ramach warsztatów „Jedz, pij, lep”. To zajęcie dla małych i dużych, które relaksuje, wycisza, rozwija umiejętności manualne i wyobraźnię przestrzenną.

Targi inne niż zwykle – Dog Day&Cat Day

Jeśli wasze dzieci lubią zwierzaki, zabierzcie je w ten weekend na Mińską na targi Dog Day&Cat Day, gdzie będzie można kupić coś dla czworonożnych podopiecznych i zrobić dobry uczynek dla bezdomnych zwierzaków. Przez cały weekend będą na was czekać psie i kocie przysmaki, karmy, akcesoria i środki pielęgnacyjne, a także stoiska groomerskie, na których bujna grzywa waszych zwierzaków będzie mogła zostać odświeżona przed wiosną. Będzie też można poznać podopiecznych schroniska na Paluchu i wziąć udział w akcji Adoptuj Warszawiaka, podczas której wszyscy zainteresowani dowiedzą się, jak udzielać zwierzakom pierwszej pomocy, poznają problemy adopcyjne i najdłużej czekające na dom psiaki. Jeśli nie planujecie jeszcze adopcji zwierzaka, możecie przysłużyć się im inaczej – malując pisanki. Za każde kolorowe jajko zwierzaki dostaną kilogram karmy.


© KUKBUK 2018