KUKBUK-owy plan na weekend (14-16 września) - KUKBUK

KUKBUK-owy plan na weekend (14-16 września)

Aromatyczny cydr, dania z królewskiego stołu i śpiewający mnisi z Tybetu. Sprawdźcie, co nie może umknąć wam w ten weekend!

tekst: Anna Daniluk

Lubelskie Święto Młodego Cydru – Spragnieni Lata, Lublin

W Lublinie, na Starym Mieście i błoniach zamkowych, odbędą się finał trasy Spragnieni Lata oraz Lubelskie Święto Młodego Cydru – imprezy, które promują polskie jabłka i wytwarzane z nich produkty. Zagrają między innymi Bitamina, Marcelina i Smolik / Kev Fox. Wśród innych atrakcji – degustacja cydrów, świeżo tłoczonych soków jabłkowych, strefa fotograficzna Fujifilm, szarlotka dla wszystkich oraz rozbicie beczki młodego cydru. Wstęp wolny.

 

Warszawski Festiwal Kulinarny, Warszawa

„Królewski stół” to hasło drugiej edycji festiwalu, który odbędzie się 15-16 września, w godzinach 11-19, na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Plaży Wilanów. Wydarzenie jest poświęcone przede wszystkim regionalnej, tradycyjnej żywności. Wspólnie – bo KUKBUK również tam będzie – spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak jeść zdrowiej na co dzień, dlaczego warto kupować produkty od małych producentów i jakie kulinarne tajemnice kryją królewskie ogrody w Wilanowie. Wstęp wolny!

 

  1. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, Łódź

Ten trzydniowy festiwal ściąga miłośników obrazkowych historii i gier z całego świata. W strefie gier będzie można się zapoznać zarówno z ich wersjami „pecetowymi”, konsolowymi, jak i prężnie rozwijającymi się planszówkami. Poza tym wziąć udział w spotkaniach z twórcami i wydawcami gier, a także kupić starsze i nowe komiksy, gadżety tematyczne, gry i książki. W programie również warsztaty rysunkowe i scenariuszowe z autorami oraz cosplay – konkurs na najlepsze przebranie inspirowane bohaterem komiksu lub gry. Festiwal odbywa się w dniach 14-16 września. Wstęp biletowany.

 

Warsztaty śpiewu gardłowego, Szczecin

Śpiew gardłowy, a w szczególności śpiew alikwotowy – taki, jakim posługuje się David Hykes czy Anna-Maria Hefele – pozwala wydobyć jednocześnie dwa, a nawet trzy dźwięki. Dlatego te warsztaty polecamy szczególnie aktorom i lektorom! Podczas wydarzenia będzie można też poznać techniki śpiewu mongolskich ludów wędrownych, inuickiego śpiewu gardłowego oraz śpiewu mnichów z Tybetu, znanych z dźwięcznego wibrowania mantrami. Warsztaty odbędą się 16 września, początek o godzinie 18. Poprowadzi je Michał Szerląg. Koszt uczestnictwa to 200 złotych.


© KUKBUK 2018