KUKBUK-owy Mikołaj rozdaje książki! - KUKBUK

KUKBUK-owy Mikołaj rozdaje książki!

Kto ma ochotę na smakowitą lekturę? Rozdajemy pakiety książek, które umilą wam przerwę świąteczną.

Grudzień to miesiąc prezentów! Zanim odpakujecie te spod choinki, mamy dla was konkurs, w którym do wygrania jest zestaw mądrych i ciekawych książek, które wzbogacą waszą kulinarną biblioteczkę oraz kody do aplikacji Tidal. A może okażą się tymi podarunkami, których wam jeszcze brakuje dla bliskich? Spójrzmy, co ma w worku KUKBUK-owy Mikołaj.

 

„Batch”, Joel MacCharles i Dana Harrison – dla babci, która chciałaby do słoika włożyć coś innego, niż powidła

To publikacja, która daleko wykracza poza fermentację – obszerne kompendium wiedzy o konserwowaniu żywności, od pasteryzacji, przez suszenie, kiszenie, wędzenie, po infuzowanie. Autorzy opisują podstawowe techniki, metody i narzędzia, które mogą się przydać obsesjonatom przetwórstwa. To jedna z najbardziej praktycznych książek, jakie przyszło nam przeglądać, idealnie wpasowuje się w trend zero waste. Każdy rozdział jest poświęcony innemu składnikowi, a ten zostaje wykorzystany do ostatniej pesteczki.

 

„Pedant w kuchni”, Julian Barnes – dla mamy, która złości się, gdy na blacie zostają okruszki

Ambicja pedanta jest prosta. Chce gotować smaczne, pożywne potrawy, nie chce zatruć przyjaciół i zamierza wzbogacać, powoli i z przyjemnością, swój kulinarny repertuar. Jest surowym krytykiem dla siebie i innych, wie, że nigdy nie będzie wymyślać własnych przepisów (choć może, w przypływie entuzjazmu, zmienić ulubione składniki), przeciwnie, woli śledzić receptury innych. To właśnie w analizowaniu ich przepisów przejawia się jego pedanteria. Jak drobna, dokładnie, powinna być kostka, w którą trzeba coś pokroić? Jaka jest różnica między krojeniem a siekaniem? Kiedy coś skropić, a kiedy oblać? Ta książka jest dowcipnym i praktycznym efektem poszukiwań gastronomicznej precyzji. Pocieszy każdego, kto poległ pokonany przez książki kucharskie. Nikt z legionu wiernych czytelników Juliana Barnesa nie będzie chciał Pedanta w kuchni przegapić.

 

„Polak NieNażarty”, Gosia Molska – dla taty, który lubi analizować rzeczywistość

Często chwalimy kuchnię obcych krajów, nie znając własnych kulinarnych tradycji. A te są niesamowicie bogate! Każdy region polski charakteryzuje się odmienną kuchnią, która obfituje w wyjątkowe smaki, zapachy i produkty. Mamy wspaniałe bazary, na których spotykają się Szef Kuchni modnej restauracji i starsze pokolenia mieszkańców miasta, a nasze pieczywo zachwyciło nawet Micka Jaggera. Polska kuchnia to kawał kultury, czy na pewno dobrze ją znacie? W książce znalazły się również kulinarne anegdoty, felietony o niezwykłych ludziach tworzących smakowite polskie specjały, rozmowy z szefami kuchni i kulinarnymi gwiazdami. W „Polaku NieNażartym” nie brakuje rozrywki, która będzie pretekstem do zabawy dla całej rodziny, jak kulinarny quiz oraz gra planszowa. Do tego mnóstwo praktycznych dodatków: Kalendarz sezonowości warzyw, atlas ryb słodkowodnych i morskich, rozbiór mięsa, poradnik jak zrobić idealny stek i metody sprawdzania gotowości steków czy spis popularnych grzybów jadalnych.

 

„Dieta Smartfood. Forma i zdrowie dzięki 30 produktom, które przedłużają życie”, Eliana Liotta, Pier Giuseppe Pelicci, Lucilla Titta – dla przyjaciółki, która pije za dużo smoothies

Jakie owoce pomogą na opuchnięte nogi? Co robić, żeby jeść ryby i uniknąć problemu z rtęcią? Kiedy kawa szkodzi, a kiedy pomaga? Jak długo gotować czosnek, by zachował dobroczynne działanie? Obok przystępnie wyłożonych zasad włoskiej diety Smartfood i badań, z których wynikają, czytelnicy znajdą w tej książce mnóstwo porad, jak na co dzień najlepiej skorzystać z superproduktów, przykładowe menu, w których zachowane są odpowiednie proporcje, a także obszerny dział przedstawiający popularne mity żywieniowe, z którymi rozprawiają się autorzy.

 

Do lektury (i gotowania, do którego może zainspirować) dobrze włączyć sobie coś miłego do słuchania, dlatego mamy dla was także 20 podwójnych kodów umożliwiających bezpłatne korzystanie z serwisu muzycznego Tidal przez 90 dni. Co należy zrobić, żeby wygrać jedną z nagród? Na adres konkurs@kukbuk.com.pl należy przesłać odpowiedź na pytanie: gdybyście mogli zabrać na księżyc jedną książkę i jedną płytę, to co by to były za utwory i dlaczego? Na odpowiedzi czekamy do czwartku 14 grudnia, a tego dnia wybierzemy trzy najciekawsze odpowiedzi i nagrodzimy je zestawami wyżej opisanych książek oraz podwójnymi kodami do Tidala. Autorzy siedemnastu kolejnych zgłoszeń dostaną nagrody pocieszenia w postaci podwójnych kodów do Tidala. Powodzenia!

Regulamin dostępny tutaj. 


© KUKBUK 2018