KUKBUK ma 5 lat! - KUKBUK

KUKBUK ma 5 lat!

KUKBUKA od początku tworzą głodni pasjonaci i smakosze życia – mówi Daria Pawlewska, redaktorka naczelna i wydawczyni. Podczas gali konkursowej "KUKBUK Poleca" celebrowaliśmy piątą rocznicę powstania magazynu.

– Proszę sobie wyobrazić ciepły wrześniowy wieczór 2011 roku. Piątek – zaczęła swoje wystąpienie na gali w Warszawie Pawlewska. – Moja siostra Bianka, na co dzień dynamiczna bizneswoman oraz pasjonatka dobrej kuchni daje mi do spróbowania zrobione według własnego przepisu curry. Jemy i rozmawiamy o książkach kulinarnych i wysmakowanych anglosaskich magazynach o kuchni – opowiadała zgromadzonym w restauracji Mielżyński na Czerskiej Pawlewska.

Zrobiła pauzę i spojrzała na salę pełną gości: – Nagle Bianka mówi: A gdybyśmy zrobiły nowoczesny magazyn o gotowaniu? O ludziach, inspiracjach, dobrze zaprojektowanych przedmiotach? Pismo, jakiego świat jeszcze nie widział! – Świetny pomysł! – odpowiadam. – Popatrzyłyśmy na siebie – ciągnęła Pawlewska – i w tej samej sekundzie pomyślałyśmy o tej samej osobie.

Była to Oliwia Gede-Niewiadomska – ich przyjaciółka od 20 lat, niezwykle utalentowana graficzka, projektantka i dyrektorka artystyczna. Okazało się, że Oliwia równie entuzjastycznie podeszła do tematu i cała machina szybko ruszyła. – Wymyślamy tytuł, koncepcję i strukturę pisma, założenia marketingowo-reklamowe. Ani razu nie pada słowo o pieniądzach. Nie ma klasycznego biznes planu, jest radość jak u dziecka i ekscytacja nowym projektem – mówiła Pawlewska.

 

I tak nadszedł maj 2012 roku. Dokładnie 5 lat temu, KUKBUK w niewielkim, kobiecym gronie zasiadł do prac nad pierwszym numerem. – Oprócz nas trzech zespół KUKBUKA tworzyły wówczas Agata Michalak, Basia Starecka, Diana Kosiorek i Monika Błęcka – wspominała Pawlewska.

Dziś KUKBUK, podobnie jak synek Darii, który urodził się dwa miesiące po premierze pierwszego numeru, jest ciekawskim pięciolatkiem. Zagląda we wszelkie zakamarki gastro-świata, przybrał na wadzie i urósł, bo ukazuje się już 10 razy w roku. A zamiast siedmiu kobiet do redakcji codziennie przychodzi prawie 20 osób. I są wśród nich mężczyźni!

– KUKBUK współpracuje z najlepszymi ilustratorami, stylistami, fotografikami, pisarzami, dziennikarzami. Od początku tworzą go pasjonaci i smakosze życia. Ich wrażliwość pozwala nadać kulinariom kontekst kulturalny i spojrzeć na nie z różnych perspektyw.

 

Podczas gali Daria Pawlewska podziękowała zespołowi kulinarnych pasjonatów, który tworzy magazyn, a my chcemy podziękować wam, czytelnikom, za wspólne pięć lat. Mamy nadzieję spędzić z wami jeszcze o wiele więcej!


© KUKBUK 2018