Kukbuk na gonitwie Hubertusa (dużo zdjęć) - KUKBUK

Kukbuk na gonitwie Hubertusa (dużo zdjęć)

Stadnina w Gałkowie: rżenie koni, śmiech i kosze pełne wiktuałów.

Tekst: Artur Chmielewski, zdjęcia: Cecylia Łęszczak

gonitwa huberta kukbuk

Na początku października miłośnicy koni i tradycji jeździeckich spotkali się w Stadninie Koni Ferensteinów, by świętować legendarny Wielki Bieg Świętego Huberta. Po raz szesnasty jeźdźcy oraz zaproszeni goście odwiedzili Gałkowo, by spędzić wyjątkowo emocjonujący weekend w eleganckim i pięknym stylu. Malowniczy mazurski krajobraz był tłem spektakularnej gonitwy z okazji Hubertusa – ponad 40 konnych poprowadzili Karolina Ferenstein-Kraśko, Piotr Kraśko oraz Tomasz Godek. Zapierające dech w piersiach zmagania obserwowała licząca ponad 200 osób publiczność, towarzysząca zastępowi na zaprzęgach piknikowych.

KUKBUK zadbał o piknikowe wyposażenie każdego powozu. Nie zabrakło smacznego i zdrowego prowiantu, a wszystko zostało dostosowane do okoliczności przyrody – w koszach piknikowych, prócz wiktuałów, znalazły się również koce, a nawet powerbanki dla tych, którzy zamierzali uwieczniać piękny spektakl i od razu opublikować zdjęcia w internecie.

Gonitwę za lisem wygrała Natalia Żadziłko na klaczy Kaloe. Po pokonaniu trasy przez las i pościgu za lisem wszyscy zjechali do stadniny na wspaniały myśliwski bankiet, na którym goście bawili się i wznosili legendarne toasty za zdrowie zwycięskiego konia i jego jeźdźca. Wygranym gratulujemy, a miłośników koni zapraszamy na kolejną edycję.

gonitwa huberta kukbuk
gonitwa huberta kukbuk
gonitwa huberta kukbuk
gonitwa huberta kukbuk
gonitwa huberta kukbuk

Tekst: Artur Chmielewski, zdjęcia: Cecylia Łęszczak


© KUKBUK 2018