KUKBUK dla dzieci! Posłuchaj naszej bajki dla najmłodszych - KUKBUK

KUKBUK dla dzieci! Posłuchaj naszej bajki dla najmłodszych

Do pracy nad wydaniem specjalnym KUKBUK Dzieciaki zaprosiliśmy Małą Redakcję, by wspólnie stworzyć magazyn, po który mogą sięgnąć i duzi, i mali. W drugim numerze znajdziecie proste przepisy zilustrowane przez Małą Redakcję, ale też ciekawe opowiadania. Jedno z nich przygotowaliśmy dla Was w wersji audio!

Tekst: KUKBUK

Kim była Hermiona? Dziewczyną, która nie bała się być sobą, czyli molem książkowym i kujonem, trzymać się zasad i bronić innych przed niesprawiedliwością. Umiała poświęcić siebie i to, co dla niej cenne, wspomnienia i ludzi, aby świat był lepszy i bezpieczniejszy. Chciałabym, abyśmy my, zwyczajne dziewczyny, odkryły w sobie magię, tak jak zrobiła to Hermiona, która ją rozwijała, nie przejmując się złorzeczeniami ludzi bez wiary. Bądźmy jak Hermiona i nie wstydźmy się siebie, naszych marzeń; dążmy do tego, aby je spełnić, ponieważ mamy te same możliwości co mężczyźni!

 

Chcesz pokazać swojemu dziecku „KUKBUK Dzieciaki 2018”? Zajrzyj do naszego sklepu!

Hermiona nadal walczy o prawa wszystkich, aby każdy był równy i nikt nie wywyższał się dlatego, że jego krew jest czysta. Każdy ma w swojej rodzinie mugola – to nie powód do wstydu. Hermiona jest niezwykłą bohaterką. Każdy może być jak ona. Wystarczy tylko mieć cel, do którego się dąży, i być sobą. Bez względu na to, kim jesteśmy: nerdami, blondynkami, kujonkami lub kimkolwiek innym.

I tylko jedno pytanie: jak przeżyć, kiedy ktoś wyzywa nas od szlam? Można by powiedzieć: zignorować to. Zatem to robimy. Ignorujemy. Tyle że zawsze nadchodzi moment, gdy coś w nas pęka. Każdy w końcu wybucha, jak bomba. Niektórzy po minucie, a inni po kilku latach. A może by nie ignorować, tylko coś z tym zrobić? Może następnym razem, gdy ktoś zacznie nas obrażać, że jesteśmy kujonami lub dziwakami, po prostu mu się odgryźmy. Pamiętajmy przy tym jednak, że jesteśmy damami i musimy odpowiadać jak one – inteligentnie, tak aby go zatkało.

Kobieta nie musi na przykład podnosić ciężkich rzeczy. Ma prawo poprosić o pomoc kolegę. Ale też zawsze ma prawo odmówić. Czegokolwiek. Komukolwiek. Jeżeli narusza to jej osobiste granice lub gdy po prostu tego nie chce. Nie bójmy się mówić „nie”. To nasze prawo, które mamy zaledwie od niedawna.

Aha, jeszcze jedna rzecz. Jeśli coś nas boli, mówmy o tym. Mamie, tacie, rodzeństwu lub psychologowi. Nikt nie będzie się śmiał. Wręcz przeciwnie. Będą podziwiać naszą odwagę.

KUKBUK dla dzieci to nie tylko magazyn! Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy dla najmłodszych!


© KUKBUK 2018