Kuchenne przesądy - KUKBUK

Kuchenne przesądy

Nowożeńców należy obrzucić ryżem, rozsypana sól wróży kłótnię, a kobieta piekąca ciasta podczas miesiączki z pewnością wyjmie z piekarnika zakalec. O tych zabobonach słyszał każdy z nas. Na co jeszcze powinniśmy uważać, żeby żyć w zdrowiu i szczęściu? Przedstawiamy najdziwniejsze kuchenne przesądy, jakie udało nam się znaleźć w czeluściach internetu.
kuchenne przesady kukbuk

Chińczycy wierzą, że podanie komuś miski ryżu z pałeczkami wbitymi na sztorc zwiastuje śmierć. Podczas jedzenia makaronu starają się nie przerwać żadnej z nitek, bo ich ciągłość symbolizuje długość życia.

 

Anglicy podczas popołudniowej herbatki pilnują, żeby wszystkie filiżanki napełniła jedna osoba – rozdzielenie tego obowiązku pomiędzy gości i gospodarza przynosi pecha. Kto najpierw wleje do herbaty mleka, a dopiero potem posłodzi, nigdy nie weźmie ślubu, a ziarenka nierozpuszczonego cukru na dnie filiżanki oznaczają, że ktoś czuje do nas „miętę”.

 

Inne zachowania w kuchni mogą mieć też duży wpływ na nasze życie miłosne: oblizywanie łyżki z ciasta oznacza, że wyjdziemy za mąż za łysego mężczyznę, a od spożywania dużej ilości piętek chleba rośnie biust. Uważajmy też na prezenty: pecha przynosi podarowanie komuś noża, ostrej papryki czy pietruszki. Ta ostatnia potrafi naprawdę namącić w życiu – sianie jej nasion zwiastuje ciążę.

 

Jak widać, w kuchni należy uważać nie tylko na płomienie i ostre przedmioty. Odrobina nieuwagi i los wymyka się nam spod kontroli. Koniecznie podzielcie się z nami waszymi przesądnymi historiami kuchennymi!


© KUKBUK 2018