Kucharki z kalendarza - KUKBUK

Kucharki z kalendarza

Najlepsze polskie szefowe kuchni prowokują w charytatywnym celu!

Zdjęcia: materiały promocyjne

kucharki kukbuk

Kobieta i kalendarz, ten duet budzi jednoznaczne skojarzenia. Nie jest więc przypadkiem, że sześć wyjątkowych przedstawicielek polskiej gastronomii sięgnęło właśnie po to narzędzie, by rozprawić się ze stereotypami krążącymi wokół kobiet pracujących w kuchni.

 

W Polsce nie jest ich dużo, przyjęło się uważać, że to zawód dla mężczyzn. Oznacza to, że kobiety muszą na każdym kroku udowadniać, że są równie dobre jak oni. Agata Wojda, Ewa Malika Szyc-Juchnowicz, Luiza Trisno, Liliana Filipiak, Basia Ritz i Ewa Olejniczak przekonały się o tym po wielokroć, więc tym razem prowokują. Wcielając się w role „dziewczyn z kalendarza” pozują w nieco frywolnych strojach, a nawet nago, ale na zdjęciach autorstwa Lidii Skuzy, prócz ponętnych uwypukleń, widać przede wszystkim odnoszące sukcesy i znające swoją wartość kobiety. Ich atrybutami są ulubione składniki kulinarne, a kalendarz zawiera przepisy z ich wykorzystaniem.

kucharki kukbuk

 

Kupując tę niezwykłą publikację, a także biorąc udział w uroczystej kolacji planowanej na 15 stycznia 2016 w restauracji Luizy Trisno, wesprzemy akcję charytatywną, której celem jest pomoc rodzinie tragicznie zmarłego restauratora Artioma Gyurjyana. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie akcji: www.madrepiekneigotuja.com; pod tym adresem można też zakupić kalendarz oraz zaproszenie na kolację.


© KUKBUK 2018