"Ziarno" - nowa książka Dominiki Wójciak do wygrania - KUKBUK

„Ziarno” – nowa książka Dominiki Wójciak do wygrania

Ziarno niejedno ma imię, pokazuje nam Dominika i namawia do jedzenia prosa, płaskurki i siemienia lnianego.
dominika wojciak kukbuk

Najpierw było „Warzywo”, z którego gotowaliśmy przez całą zimę – marchewki piekliśmy z winogronami, pizzę kalafiorową posypywaliśmy serem, a buraki miksowaliśmy z zamrożonymi latem malinami. Dominika Wójciak, autorka „Warzywa”, wygrała trzecią edycję programu MasterChef, ale nie osiadła na laurach – ciągle wymyśla nowe przepisy, testuje, pięknie je fotografuje i… publikuje. Właśnie ukazała się jej kolejna książka, tym razem Dominika wzięła pod lupę ziarna. Namacza je i miksuje na surowo, robi kremowe kaszotta i risotta, blenduje z mlekiem roślinnym na puddingi i gotuje na sypko, zastępując nimi biały ryż czy makaron. Dominika wzięła pod lupę nie tylko najpopularniejsze ziarna, lecz także dawne gatunki, takie jak płaskurka czy orkisz. W dobie mody na unikanie glutenu odczarowuje zboża i zachęca do ich kreatywnego wykorzystania.

 

Ostatni czwartek spędziliśmy w Akademii Kulinarnej Whirpool na warsztatach z Dominiką, żeby nabrać apetytu na „Ziarno”. Wspólnie ugotowaliśmy buraczane risotto z płaskurki z sosem chrzanowym, aromatyczny dal z amarantusem, sypką jaglankę do pieczonych marchewek z orzechami i kokosową botwinkę – wszystko było kolorowe i pachnące, a co najciekawsze, bardzo do siebie pasowało! Na deser pochłonęliśmy czekoladowe risotto z truskawkami i pietruszkowy budyń, a z warsztatów wyszliśmy z książką Dominiki pod pachą, żeby móc dalej gotować ziarna. Apetyt rósł bowiem w miarę jedzenia!

 

dominika wojciak kukbuk
dominika wojciak kukbuk
dominika wojciak kukbuk

Mamy dla was 3 książki „Ziarno” Dominiki Wójciak. Dostaną je osoby, które na adres konkurs@kukbuk.com.pl do 3 czerwca prześlą nam swój pomysł na wybrane ziarna zbóż. Nie ograniczajcie się tylko do śniadania, jak pokazują przepisy Dominiki, można je wykorzystać także do obiadu, deseru czy nawet napoju! Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami – wyniki opublikujemy 6 czerwca. Powodzenia!

 

REGULAMIN

 


© KUKBUK 2018