„Różane przepisy” – wygraj książkę Małgorzaty Kalemby-Drożdż - KUKBUK

„Różane przepisy” – wygraj książkę Małgorzaty Kalemby-Drożdż

Uwaga, rozdajemy trzecią książkę autorki bloga Trochę Inna Cukiernia.
ksiazka rozane przepisy

Po „Jadalnych kwiatach” i „Pysznych chwastach” Małgorzata Kalemba-Drożdż nie przestaje promować kwiatów w kuchni. Tym razem zrobiła ukłon w stronę królowej kwiatów i znalazła dla niej niecodzienne zastosowanie. Przeniosła bukiety róż z salonu do kuchni i łazienki.

Zapewne każdy słyszał o różanych konfiturach w pączkach czy toniku do twarzy z płatków róży. Gosia poszła o 100 kroków dalej, a jej przepisy przyjemnie zaskakują zarówno nazwami, jak i składnikami.

W publikacji znajdziemy nie tylko nowe wersje tradycyjnych wypieków czy napojów, ale i zaskakujące propozycje dań wytrawnych. Miłośnikom stosowania składników kulinarnych w łazience autorka podpowiada przepisy na domowe kremy, balsamy, peelingi, mydła a nawet dezodoranty. Wszystko oczywiście z dodatkiem aromatycznych kwiatów!

Książkę rozpoczyna rys historyczny – opis pochodzenia i znaczenia róży w kulturze, co wprowadza czytelnika w ten tajemniczy ogród. Autorka radzi, jak pielęgnować delikatne kwiaty, oraz – co najważniejsze – podaje ich wartości odżywcze. Dalej to kulinarna podróż z różą w roli głównej. Autorka podzieliła przepisy na trzy kluczowe działy oparte na wykorzystaniu poszczególnych elementów tego kwiatu.

Co zrobić z płatków, listków i owoców królowej kwiatów? Uchylmy rąbka tajemnicy: żółtka marynowane w oleju różanym, chleb różany, pesto różane…

Mamy dla was 5 egzemplarzy książki „Różane przepisy”. Dostaną je osoby, które do 12 czerwca na adres konkurs@kukbuk.com.pl prześlą odpowiedź na pytanie: z czym kojarzy wam się zapach róż? Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książkami Małgorzaty Kalemby-Drożdż. Powodzenia!

REGULAMIN


© KUKBUK 2018