Pyszne Poranki - wygraj książkę Beaty Śniechowskiej - KUKBUK

Pyszne Poranki – wygraj książkę Beaty Śniechowskiej

Zwyciężczyzni drugiej edycji programu Masterchef pod lupę bierze najważniejszy posiłek dnia.

Tekst: redakcja

Pyszne poranki kukbuk konkurs

Książka Beaty Śniechowskiej powstała z miłości do poranków i nieograniczonych możliwości, które niesie ze sobą ten pierwszy posiłek dnia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – bez względu na to, czy rano pędzi, łapiąc śniadanie w biegu, czy nie wyobraża sobie dnia bez celebracji porannych rytuałów. Książka pełna jest przepisów na sycące posiłki zapewniające energię na długie godziny, lekkie koktajle i desery.

„Pyszne poranki“ podzielone są na kilka rozdziałów, w zależności od tego ile mamy czasu na przygotowanie śniadania albo jaki produkt chcemy widzieć w roli głównej, a przepisów jest tyle, że spokojnie wystarczyłyby na kwartał niepowtarzających się ani razu śniadań. W „Śniadaniach w pięć minut“ znajdziemy posiłki błyskawiczne w przygotowaniu, na przykład mus gryczany z owocami czy prostą sałatkę caprese, a w rozdziale „Power Bowl“ całe spektrum mich pełnych zdrowych ziaren i nasion. Ponadto autorka cały rozdział poświęca kanapkom – są tosty francuskie z miodem, bajgle z łososiem i kanapki z pastą warzywną z soczewicą i gomasio. Nie brakuje też śniadaniowych klasyków jak omlet, granola, tradycyjny twarożek czy malinowa kasza manna, ale i ci, którzy myślą, że o śniadaniach wiedzą wszystko, mogą być zaskoczeni. Beata Śniechowska proponuje nam bowiem niekonwencjonalne rozwiązania: śniadaniowe tofu w kokosowej panierce, czekoladowy mus z awokado czy niezmiksowane gazpacho.

Jak na prawdziwe kompendium śniadaniowej wiedzy przystało, dzięki „Pysznym porankom“ dowiemy się też jak zrobić prawdziwe masło, bułki i orzechowo-czekoladowe smarowidło. Książka jest okraszona apetycznymi fotografiami, dającymi złudzenie obserwowania skrawków życia, które toczy się wokół. Przepisy są różnorodne i łatwo je urozmaicać i zmieniać, wybierając na przykład inny rodzaj kaszy. To wszystko sprawia, że chciałoby się jeść śniadanie na każdy posiłek dnia!

Beata Śniechowska pisze, że nie ma nic lepszego od porannego pytania „co zjesz na śniadanie?“ A jakie zdanie jest dla Was idealnym rozpoczęciem dnia? Odpowiedzi przesyłajcie do 24 kwietnia na adres konkurs@kukbuk.com.pl Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy egzemplarzem „Pysznych poranków“, a o zwycięzcach poinformujemy dzień po zakończeniu konkursu. Powodzenia!

REGULAMIN


© KUKBUK 2018