Pomysł na prezent - "W kuchni z miłością" Sophii Loren - KUKBUK

Pomysł na prezent – „W kuchni z miłością” Sophii Loren

Na półkach księgarni pojawił się światowy bestseller – wielki powrót włoskiej kuchni z lat siedemdziesiątych. Co zaskakujące, nadzwyczaj aktualnej – opartej na nieprzetworzonych, świeżych i sezonowych produktach.
sophia loren ksiazka kucharska kukbuk
sophia loren ksiazka kucharska kukbuk

 

Dzisiaj większość celebrytów – czy to efemerycznych gwiazdek jednego sezonu serialu, czy to cieszących się uznaniem widzów aktorów i dziennikarzy – pisze z większym lub mniejszym powodzeniem książki. Niestety, również książki kucharskie. Rzadko kiedy prezentują one ciekawe receptury, z reguły są zbiorem najpopularniejszych klasycznych dań, które możemy spotkać w restauracjach.

sophia loren ksiazka kucharska kukbuk
sophia loren ksiazka kucharska kukbuk

Dlatego takie wydanie jak „W kuchni z miłością”, wznowienie książki kucharskiej Sophie Loren z lat siedemdziesiątych, cieszy ogromnie. Oczywiście znajdziemy tu wszystkie sztandarowe dania włoskiej kuchni, z makaronami na czele, które nieodłącznie kojarzą nam się z legendarną aktorką (nie tylko za sprawą pewnej polskiej reklamy) w wydaniu prawdziwym i szczerym. Prócz tego są tu liczne przepisy na ryby, mięsa i zupy – dania, które powstały w kuchni Sophii na przestrzeni lat i których ostateczny kształt jest wynikiem doświadczeń i sukcesów kolejnych przyjęć wydawanych przez aktorkę. Na łamach książki Loren zdradza zresztą, na czym polega ich sekret – dzieli się spostrzeżeniami na temat gustów, zwyczajów i pomysłami na zdobycie podniebień gości. W osobistych zapiskach Loren odnajdujemy obraz minionej rzeczywistości. I kto wie, czy właśnie one, a także piękne zdjęcia aktorki prezentującej swoje kuchenne dokonania nie są równie cenne jak sama kontemplacja cudownej włoskiej kuchni!

sophia loren ksiazka kucharska kukbuk

Sophia Loren, „W kuchni z miłością”, Esprit, 2014.

 


© KUKBUK 2018