Piąty smak - konkurs książkowy - KUKBUK

Piąty smak – konkurs książkowy

Często mówi się o piątym smaku. Czym faktycznie jest umami? Czy rzeczywiście odgrywa olbrzymią rolę w tym, jak odbieramy spożywane potrawy? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukuje Łukasz Modelski w swojej nowej książce pt. „Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu”.
piaty smak kukbuk

Książka Łukasza Modelskiego jest zbiorem rozmów z poszukiwaczami smaku, pasjonatami sztuki kulinarnej, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami na temat kuchni, kultury, miłości i innych dziedzin życia. Głównym motywem jest jednak umami, piąty smak. Autor stara się odkryć jego fenomen razem z Agnieszką Kręglicką, Anne Applebaum, Aleksandrą Seghi, Carlem Honoré, Carlo Petrinim, Patricią Atkinson, Elizabeth Gilbert i innymi wspaniałymi osobistościami z kulinarnego świata.

 

Jeśli i wy macie ochotę dowiedzieć się więcej na temat piątego smaku oraz poznać bliżej rozmówców Łukasza Modelskiego, mamy dla was konkurs, w którym do wygrania jest pięć książek „Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu”.

 

Wystarczy, że opiszecie w komentarzu pod tym postem, czym dla was jest umami. Macie czas do poniedziałku 15 grudnia, do godziny 12. Zwycięzców ogłosimy tego samego dnia, o godzinie 16. Powodzenia!


© KUKBUK 2018