Nowe hity z Ameryki: tonik z grzybów i aktywowane migdały - KUKBUK

Nowe hity z Ameryki: tonik z grzybów i aktywowane migdały

Właśnie ukazała się pierwsza książka kucharska Moon Juice, w której więcej jest alchemii niż klasycznego gotowania.
kukbuk moon juice

W koktajlach Moon Juice nie znajdziecie ogórka ani banana, prędzej sproszkowane grzyby maczużnika i błyskoporka podkorowego o właściwościach alkalizujących, a także korzeń macy, rdest wielokwiatowy i lecznicze adaptogeny.

 

Moon Juice powstało w 2011 roku z inicjatywy Amandy Chantal Bacon, która inspirując się medycyną holistyczną, postanowiła stworzyć biznes oparty na naturalnych produktach. Używa tylko surowych warzyw, owoców, nasion, kwiatów, ziół i grzybów, pełnych składników odżywczych i właściwości leczniczych. Choć większość z wykorzystywanych przez nią produktów jest od wieków wykorzystywana w medycynie ajurwedyjskiej, na Zachodzie pozostaje praktycznie nieznana.

kukbuk moon juice

W menu kalifornijskiego lokalu, prócz wspomnianych koktajli, toników na bazie wody alkalicznej i szotów z kurkumą, znajdziemy mieszanki, które uzdrawiają, upiększają i bezsprzecznie poprawiają jakość życia.

Zielone koktajle powstają na bazie świeżych warzyw i owoców, które wyciska się za pomocą prasy hydraulicznej. Ta w przeciwieństwie do zwykłej sokowirówki, rozdrabniając owoce, lekko je rozgrzewa. To, według Amandy Chantal Bacon z Moon Juice, zmienia chemiczną strukturę produktów na lepszą. Każdy napój ma inną funkcję, która zbawiennie wpływa na ciało – oczyszcza, odkwasza, energetyzuje lub upiększa.

 

Zdrowe koktajle Moon Juice można również doprawiać specjalnie wyselekcjonowaną mieszanką proszków, takich jak na przykład Brain Dust, który wspomaga pamięć i kreatywność, czy Action Dust, zapewniający długowieczność i wspomagający walkę ze stresem.

 

Największą chlubą Moon Juice są jednak aktywowane migdały – moczenie orzechów w alkalicznej wodzie zdaniem producenta pobudza drzemiące w nich siły życiowe i usuwa kwas fitowy utrudniający wchłanianie składników odżywczych.

kukbuk moon juice

Książka kucharska Moon Juice już kilka tygodni przed premierą okupowała pierwsze miejsce na liście bestsellerów. Chętnych do poznania receptur na zdrowe koktajle, kefir z mleka kokosowego, dżem truskawkowy z pelargonią czy probiotyczne mango lassi nie brakuje.

 

Poniżej znajdziecie przepis na najsłynniejszy koktajl Moon Juice. Według Amandy Chantal Bacon ten napój działa na organizm niczym transfuzja krwi.

kukbuk zielony koktajl goddes greens

Goddess Greens – zielony koktajl moon juice

3 szklanki i

Wszystkie składniki oddzielnie miksujemy, łączymy i pijemy od razu.

Tekst: Urszula Czumaj, zdjęcia: materiały prasowe

 


© KUKBUK 2018