Lektura na weekend: "What Katie Ate" Tom 2. - KUKBUK

Lektura na weekend: „What Katie Ate” Tom 2.

Co przeczytać w weekend? Wydawczyni KUKBUK-a poleca książkę Katie Quinn Davies, kontynuację bestsellera "What Katie Ate", która właśnie ukazała się na naszym rynku.

"What Katie Ate. Tom 2. Weekend Katie", Katie Quinn Davies, Buchmann Sp. z o.o. 2015

Tekst: Daria Pawlewska; zdjęcie: materiały prasowe

what katie ate kukbuk

Nareszcie bałagan w kuchni znalazł uzasadnienie, a artystyczny nieład w kadrach – wierne rzesze naśladowców. Tu nonszalancko leżą pokryte patyną sztućce, tam widać niby byle jak, a jednak przyjemnie pobudzające wyobraźnię plamy po gorącej czekoladzie albo lodach.

what katie ate kukbuk

Właściwie nieważne, co je Katie, bo nawet gdy fotografuje kromkę czerstwego chleba, tak aranżuje przestrzeń wokół, że na widok potraw wzdycha się z miłością.

what katie ate kukbuk

Jeśli mowa o pornografii jedzeniowej, Katie jest jedną z tych, którzy rozbudzili w smakoszach pożądanie, a związek frazeologiczny „jeść oczami” w nagrodę dostał drugie życie. Katie, blogerka, fotografka i stylistka jedzenia, w swojej drugiej książce strzela jak z procy soczystymi opowieściami i nieskomplikowanymi przepisami. Na weekend i dla tłumów. Kiedy śnię, słyszę Katie szepczącą mi do ucha smakowite receptury. Mówi po polsku z silnym irlandzkim akcentem. Może podświadomość wariuje za sprawą nie zawsze udanego tłumaczenia? Czym są na przykład zioła w stylu micro? Ołrajt, myślę sobie, i za chwilę przełykam z głodu ślinę, bo kto jak kto, ale Katie wie, jak rozpalić zmysły.

Tekst: Daria Pawlewska; zdjęcie: materiały prasowe

what katie ate kukbuk

© KUKBUK 2018