Księżyc w pełni i w Kukbuk-u - KUKBUK

Księżyc w pełni i w Kukbuk-u

Święta wypadają w tym roku fortunnie dla tych, którzy lubią długie posiedzenia za stołem, wpatrywanie się w odbicie świecy w zaszronionym oknie i leniwe podjadanie pierogów, o ile ostały się z Wigilii. Po Bożym Narodzeniu dostaliśmy w prezencie jeszcze cały weekend na świętowanie.
ksiezyc w pelni kukbuk

Jeśli lubicie tradycyjne obchody, nasze nieśmiałe wypady w kierunku alternatywy – np. sposoby Brytyjko-Francuzki Sophie Evans na świąteczne śniadanie – możecie zastosować już po 26 grudnia. A niezależnie od orientacji przeczytajcie, jak to jest, gdy czasu nie reguluje żaden rytm weekendu/tygodnia pracy, dnia/nocy, roku liturgicznego czy szkolnego. W takim bezczasie żyje pisarz Jacek Dehnel, wielbiciel przyjemności, które mają, nomen omen, czas wybrzmieć. Zwróćcie uwagę na „czekoladowe” zdjęcia Anny Orłowskiej. Specjalnie na użytek tej sesji grono świetnych projektantów powołało do życia nowoczesne fartuchy dla podkuchennych i ochmistrzyń XXI wieku. Pozwólcie zdjęciom zaprezentować swoje walory, obejrzyjcie je powoli i dokładnie, bo pączkują w historie, jeśli poświęcić im czas.

Wyhamujcie. Niech każdy dzień ma swój koloryt i smak. Zacznijcie teraz, zimą, gdy mniej rzeczy rozprasza, a człowieka po tej stronie globu ciągnie raczej pod kołdrę. W spokoju i ciemności łatwiej skupić myśli.


© KUKBUK 2018