"Kipi Kasza" - wygraj książkę kucharską - KUKBUK

„Kipi Kasza” – wygraj książkę kucharską

Ucieka z garnka, nieznośnie się klei czy nudzi w oklepanych zestawieniach? Właśnie ukazała się książka w całości poświęcona kaszy.
Kipi Kasza kukbuk

Jeśli faktycznie ucieka wam z garnka, z pewnością chętnie zajrzycie do publikacji, która pomoże ją opanować. Książka „Kipi kasza” to wspólne dzieło Pawła Łukasika i Grzegorza Targosza, autorów bloga Gotowanie z pasją. Pierwsza część książki to vademecum na temat kaszy. Czym różni się krakowska od wiejskiej? Które kasze są bezglutenowe? Po co stosuje się zacieranie? Po lekturze tej części ugotowanie kaszy na sypko nie będzie już problemem, wbrew pozorom popularna zasada dwóch szklanek wody na szklankę kaszy nie zawsze się sprawdza!

 

Teoria to jedno, a smakowita praktyka – drugie. W książce znajdziemy pomysły na sałatki, zapiekanki, tarty i słodkości zrobione z różnych rodzajów kasz. Większość przepisów jest wegetariańska, ale jest też kilkanaście propozycji mięsnych, np. węgierski tokań z boczkiem, papryką i kaszą owsianą z wiśniami czy mule na kuskusie kukurydzianym z pietruszką i grillowanymi cytrynami. Na deser spróbujcie mocno czekoladowych ciastek z amarantusa albo zapiekanej polenty z gruszką, orzechami i miodem. Jeśli do tej pory trudno było wam włączyć kaszę w codzienny jadłospis, teraz ze zdumieniem stwierdzicie, że dobrze smakuje od śniadania aż do nocnej przekąski.

 

Mamy dwa was 5 egzemplarzy książki Pawła Łukasika i Grzegorza Targosza „Kipi kasza”. Dostaną je osoby, które w komentarzu pod tym postem najciekawiej opowiedzą o swojej ulubionej potrawie z kaszą w roli głównej. Macie czas do 2 czerwca do godziny 12, zwycięzców ogłosimy godzinę później. Powodzenia!

 

REGULAMIN


© KUKBUK 2018