"Kaukasis" - rozdajemy książki! - KUKBUK

„Kaukasis” – rozdajemy książki!

Wybierzcie się z Olią Hercules w romantyczną wyprawę po kuchniach krajów Kaukazu.

Znacie „Mamuszkę” Olii Hercules? Jeśli tak, to pewnie z niecierpliwością wyczekiwaliście „Kaukasis”.
W drugiej książce Ukrainka sięga do swoich ormiańskich korzeni i poszukuje tożsamości kulinarnej w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie.

Autorka patrzy na region z perspektywy kuchni zwykłych ludzi, których poznaje podczas podróży. Poszukuje wspólnego kulinarnego mianownika dla skonfliktowanych krajów. Skomplikowana, pełna napięć historia schodzi na dalszy plan. Przede wszystkim jest to opowieść o zwykłych ludziach. Jest sałatka Ii – dyrektorki szkoły w zachodniej Gruzji, tkemali Tiny – wiejskiej lekarki z gór Swanetii i polifoniczne cukinie Giego – właściciela restauracji „Łzy wieśniaka” we wschodniej Kachetii. Olia do lokalnych przepisów  dodaje czasem swoje interpretacje lub podpowiada, jak wybrane dania zrobić szybciej, w bardziej nowoczesny sposób.

Książka, podobnie jak „Mamuszka” uwodzi też sferą wizualną. Zdjęcia ze zwykłych kuchni, mieszkańcy wsi i miast w swoich codziennych ubiorach, czy talerze, które nie znalazłyby swojego miejsca na Instagramie tworzą autentyczny, i zarazem romantyczny, obraz Kaukazu widzianego oczyma Olii.

Mamy dla was 5 egzemplarzy „Kaukasis”. Do 8 listopada na adres konkurs@kukbuk.com.pl wyślijcie  krótki opis waszej najpiękniejszej kulinarnej podróży. Nagrodzimy 5 najciekawszych odpowiedzi. Wyniki ogłosimy 10 listopada. Powodzenia!


© KUKBUK 2018