Jedz i bądź piękna - KUKBUK

Jedz i bądź piękna

Pora wyrzucić kosmetyki wypakowane chemią. Za urodę odpowiada to, co jemy!
jedz i badz piekna kukbuk

Czy wiedzieliście, że maliny i kokos nadają włosom blask, jedno kiwi dziennie pomaga zachować płaski brzuch, marchewka pływa na piękną cerę, a pestki dyni na doskonały nastrój? Na rynku właśnie pojawiła się książka, która nadaje jedzeniu nowe znaczenie – „Eat pretty. Jedz i bądź piękna”. Jej autorka, Jolene Hart, opowiada o pięknej diecie, która daje coś, czego nie ma w buteleczkach czy tubkach – zdrową bazę. Piękno to nie kolor cienia do powiek czy różu – to skóra, która pod nim lśni. Gdy zmyjemy warstwy szminki, pudru, podkładu i powrócimy do zupełnie nagiej urody, zobaczymy, ze głównym paliwem dla piękna są składniki odżywcze w pokarmach, które codziennie zjadamy.

Skóra nie potrzebuje do zdrowia serum przeciw starzeniu, ale nie obędzie się bez tłuszczy, białka i podstawowych składników odżywczych, takich jak witaminy A, C i E oraz cynk i żelazo.

To samo dotyczy włosów, paznokci, oczu, zębów i kości. Te składniki odżywcze to czyste paliwo dla urody, które daje energię, by się bronić, regenerować, odnawiać i wzmacniać. W książce znajdziemy wiele cennych informacji i wskazówek dotyczących produktów spożywczych z różnych grup podzielonych na pory roku, ze zmianami nie trzeba więc czekać do wiosny. Nie zabrakło też apetycznych przepisów, dzięki którym moc tkwiącą w warzywach, owocach i ziarnach można sprawdzić od razu. Oprócz książki na rynku dostępny jest także kalendarz, który pomaga wprowadzić w życie nowe, upiększające i pyszne nawyki. Na zdrowie!


© KUKBUK 2018