Cały ten cukier - KUKBUK

Cały ten cukier

Nawet jeśli nie słodzicie kawy czy herbaty, prawdopodobnie i tak zjadacie za dużo cukru. Jaki wpływ wywiera na wasz organizm?
caly_ten_cukier kukbuk

 

Czy wyobrażacie sobie życie bez cukru? Część z was pewnie bez wahania odpowie: no jasne, dla innych nie ma lepszego pocieszenia niż kawałek dobrej czekolady. Bez względu na to, do której frakcji należycie, mamy dla was książkę, z której dowiecie się więcej o tym dodatku. Nie jest to kolejna naukowa publikacja, tylko wynik bardzo ciekawego eksperymentu.

 

Chłopcy robią różne rzeczy, żeby zaimponować dziewczynom. Kiedy serce Australijczyka Damona Gameau zabiło mocniej, postanowił wziąć się za siebie i wykluczyć z diety cukier. Szybko odczuł na swoim ciele pozytywny efekt tej zmiany, ale chciał pójść o krok dalej i zbadać jaka jest zawartość cukru w zdrowych produktach opatrzonych etykietami „fit” i „bio”, oraz jaki wpływ wywiera on na funkcjonowanie organizmu. Pod okiem lekarzy i dietetyków poddał się eksperymentowi, w którym przez 60 dni przyswajał codziennie równowartość 40 łyżeczek cukru – tyle, ile w przetworzonych produktach zjada przeciętny Australijczyk. Jak można się domyślać, efekt był druzgocący: Damon przytył 9 kilogramów, a jego wątroba niebezpiecznie się otłuściła. Niewinny eksperyment okazał się prostą drogą do otyłości, cukrzycy i chorób serca.

 

„Cały ten cukier” to relacja z eksperymentu Damona, wzbogacona o jego badania nad wpływem diety wysokocukrowej na życie Aborygenów, którzy przed inwazją koncernów spożywczych w ciągu roku przyswajali ilość cukru równą dwóm cukierkom. Autor odkrywa przed czytelnikami podstępy przemysłu spożywczego, w którego interesie jest nie dopuścić do zmniejszenia konsumpcji cukru na świecie, mimo jego szkodliwości dla zdrowia. Z książki dowiecie się też jak ograniczyć cukier w diecie, jak czytać etykiety, żeby kupować odpowiednie produkty i jak gotować – znajdziecie w niej ponad trzydzieści przepisów na pyszne, proste i wolne od cukru dania.

caly_ten_cukier kukbuk

Jeśli chcielibyście poznać szczegóły przygody Damona Gameau i za jego przykładem zrewolucjonizować swoje kulinarne przyzwyczajenia, mamy dla was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze książki „Cały ten cukier”. Wystarczy, że w komentarzu pod tym postem podacie nam swój pomysł na zdrowe, bezcukrowe łakocie. Macie czas do 10 marca do godziny 12, tego samego dnia ogłosimy wyniki. Powodzenia!

 

REGULAMIN

 

Zdjęcie: materiały promocyjne


© KUKBUK 2018