"Calm" - uspokój swój umysł - KUKBUK

„Calm” – uspokój swój umysł

Zamknij oczy by dostrzec, że dookoła dzieje się znacznie więcej, niż ci się wydawało.
calm ksiazka kukbuk

Jak odnaleźć spokój w codziennym pędzie? Jak oderwać się od gonitwy myśli i spokojnie zasnąć? Jak sprawić, że zaczniemy dostrzegać małe rzeczy w świecie, który oczekuje od nas więcej, szybkiej, bardziej? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w wyjątkowym przewodniku, który odpowiada na problemy związane z realiami życia w ciągłym napięciu.

 

“Calm”, której autorem jest Michael Acton Smith, to zbiór ćwiczeń i rad, dzięki którym wykształcimy w sobie nawyk bycia uważnym na to co nas otacza i wytężymy wszystkie nasze zmysły. Naukowcy podkreślają znaczenie medytacji w walce z takimi schorzeniami jak przewlekły ból, bezsenność czy problemami z odpornością. Poszukując swojej drogi do odnalezienie spokoju, nie potrzebujemy specjalnych narzędzi, ani terapi, wystarczą wrodzone umiejętności, które posiada każdy z nas. Okazuje się, że spacer na bosaka czy chwila poświęcona na wpatrywanie się w chmury, może mieć kojące znaczenie nie tylko dla naszej psychiki lecz także dla ciała. Autor dostarcza nam szereg ciekawych inspiracji, z których możemy skorzystać w czasie wykonywania codziennych czynności, sprawiając, że otaczający nas świat zacznie zwalniać. Udziela też wskazówek dotyczących aranżacji miejsc, w których odpoczywamy i podkreśla znaczenie małych rytuałów, takich jak wspólnie zjedzony posiłek czy popołudniowa herbatka.

 

O docenianiu czysto hedonistycznych, kulinarnych przyjemności nie trzeba mówić nam dwa razy. Cenimy je sobie ponad wszystko i praktykujemy regularnie. Jeżeli czujecie, że brakuje wam endorfin, a wasze zmysły lekko otępiały, usiądźcie wygodnie i wykonajcie pierwsze ćwiczenie.

 

“Najpierw odwiń czekoladę ze sreberka. Zwracaj uwagę na każdy dźwięk, jaki słychać (…) Teraz zamknij oczy, przysuń czekoladę do warg i połóż delikatnie na języku. Niech rozpuszcza się chwilę w twoich ustach. Czy potrafisz opisać jej smak?”

 

Mamy dla was trzy egzemplarze książki „Calm”. Dostaną je osoby, które na adres konkurs@kukbuk.com.pl prześlą do nas swoje sposoby na uspokojenie i wyciszenie w codziennym pędzie. Na wasze odpowiedzi czekamy do 18 marca do godziny 12, najciekawsze nagrodzimy książkami. Powodzenia!

 

REGULAMIN


© KUKBUK 2018