Baron sieje ferment - KUKBUK

Baron sieje ferment

Aleksander Baron, szef kuchni restauracji Solec 44, powraca z nową książką! Tym razem odkrywa przed czytelnikami tajniki kiszenia.

Zdjęcie: Małgorzata Opala

baron kiszonki fermentacje kukbuk

Mimo że smak kwaśny jest najbardziej charakterystycznym w polskiej kuchni, a kiszenie to jeden z najstarszych sposobów konserwowania żywności, to sztuka fermentacji i kiszenia jest u nas nadal nieznana. To stara się zmienić Aleksander Baron, który w swoim menu w restauracji Solec 44 od dawna odkrywa potencjał, który drzemie w procesie fermentacji produktów. Kiszone pomidory, rzodkiew, łodygi buraka liściowego czy brokuł gałązkowy na stałe goszczą w menu restauracji, w której można też wypić margaritę na kiszonym agreście z zieloną solą kaffirow.

baron kiszonki fermentacje kukbuk

W książce „Kiszonki i fermentacje” Aleksander Baron tłumaczy jak wybierać produkty do kiszenia, w czym je kisić i w jaki sposób podawać. Świat odkrył niedawno zdrowotne właściwości fermentowanych produktów, a kiszenie podbija serca restauratorów, blogerów i magazynów kulinarnych z całego świata. Zachwycamy się kimchi i kombuczą, zapominając, że możliwości kiszonek na tym się nie kończą. Dlatego „Kiszonki i fermentacje“ to prawdziwa skarbnica kiszonkowej wiedzy. Dzięki przepisom zawartym w książce możemy sami stworzyć oryginalne dania, których do tej pory próbowaliśmy tylko w Solcu. Sorbet z fermentowanego melona, rzodkiewki w czarnej soli i krem z dyni w maślance z czosnkiem to dowody na to, że ukisić można właściwie wszystko. Szykuje się pracowita jesień!

Zdjęcie: Małgorzata Opala


© KUKBUK 2018