Konkurs: Bilety na nowe horyzonty - KUKBUK

Konkurs: Bilety na nowe horyzonty

Zarezerwujcie sobie koniec lipca na baskijskie kino kulinarne i KUKBUK-owe zupy z festiwalowego menu.
nowe horyzonty kukbuk

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, szesnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty; tegoroczna odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-31 lipca 2016 roku. W ramach festiwalu wyświetlone zostaną 393 filmy z ponad 50 krajów – i będą to propozycje wykraczające poza granice konwencjonalnego kina. Seanse odbędą się w Kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim rynku.

 

W programie tegorocznego festiwalu zaplanowano kilka sekcji – Panorama, Panorama Gala i Ale kino+. Pojawią się w nich przeboje ze światowych festiwali, w tym tegoroczny laureat Złotej Palmy z Cannes – „Ja, Daniel Blake” Kena Loacha, a także: „Teraz dobrze, wtedy źle” Honga Sang-soo, „Egzamin” Cristiana Mungiu, „Śmietanka towarzyska” Woody’ego Allena i wiele innych.

 

W ramach cyklu Mistrzowie Kina Europejskiego do Wrocławia przyjedzie dziewięciu wybitnych twórców, między innymi Agnieszka Holland, Nanni Moretti i Urlike Ottinger. Każdy z reżyserów poprowadzi mistrzowskie lekcje kina, pokaże po dwa filmy swojego autorstwa i jeden europejski – jako inspirację.

 

Tegoroczna edycja MFF T-Mobile Nowe Horyzonty jest szczególna, ponieważ odbywa się w roku, w którym Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury. Dzięki temu na widzów czekać będą dodatkowo szczególne atrakcje, między innymi dwa wydarzenia artystyczne łączące muzykę, sztuki wizualne i kino: opera „Zagubiona autostrada” i opera filmowa „River of Fundament”.

 

Wielbicieli kina kulinarnego z pewnością ucieszy przegląd „Kino baskijskie: trzy pokolenia reżyserów”, prezentujący dorobek filmowy Kraju Basków, którego stolica – San Sebastián – jest drugą, obok Wrocławia, Europejską Stolicą Kultury.

 

Kulinarnych wątków nie zabraknie – w festiwalowym menu kinowego baru z inicjatywy KUKBUK-a pojawią się dwie smakowite, typowe dla Kraju Basków zupy: gazpacho i porrusalda.

 

Program festiwalu znajdziecie na stronie www.nowehoryzonty.pl. Sprzedaż biletów jest prowadzona przez stronę internetową oraz w kasie Kina Nowe Horyzonty od 13 lipca.

 

Specjalnie dla was przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest pięć podwójnych biletów na dowolny seans oraz jeden pojedynczy bilet na pięć dowolnych filmów. Aby wygrać, wystarczy podać przepis na udany festiwal filmowy. Nagrodzimy najoryginalniejsze odpowiedzi! Przesyłajcie je na adres konkurs@kukbuk.com.pl do 20 lipca. Mejla zatytułujcie „Nowe Horyzonty”, a w jego treść, poza odpowiedzią, wpiszcie swoje dane kontaktowe z telefonem włącznie. Regulamin konkursu dostępny tu.


© KUKBUK 2018