Koniec epoki klatkowej jest blisko! - KUKBUK

Koniec epoki klatkowej jest blisko!

Europosłowie zagłosowali za przełomową zmianą prawa w Unii Europejskiej. Przepisy będą dotyczyły wszystkich państw członkowskich, także Polski.

Tekst: redakcja
Zdjęcia: materiały promocyjne, pixabay

krolik kukbuk

14 marca w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie plenarne w temacie warunków hodowli królików na mięso. Większość europosłów opowiedziała się za potrzebą stworzenia lepszych warunków dla tych zwierząt, uznając klatki za przestarzały system hodowli. Udowodnili tym samym, że słuchają głosów obywateli Unii Europejskiej, a nie grup interesów, które chcą utrzymać dotychczasowe okrutne standardy hodowli królików.

Każdego roku w Polsce hoduje się 2 miliony królików, a na naszym kontynencie w sumie około 320 milionów. 99% z nich spędza całe życie w ciasnych klatkach. Klatki, w których trzymane są zwierzęta, są jednymi z najgorszych – zrobione z metalowej siatki i ciasne. W klatkach zwierzęta nie są w stanie wykonywać żadnych naturalnych dla nich zachowań ani swobodnie się poruszać. Do tej pory nie było żadnych przepisów, które chroniłyby te zwierzęta. Trzymamy kciuki za praktyczne polepszenie warunków króliczego bytu.

infografika kukbuk

© KUKBUK 2018