Kolacja a la française - KUKBUK

Kolacja a la française

Francuzi słyną z tego, że uwielbiają celebrować czas spędzony przy stole. Choć trudno w to uwierzyć, tradycyjna kolacja może trwać nawet pięć godzin. Dla tych wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w prawdziwym dÈ‹ner française bez wsiadania w samolot do Paryża, mamy świetną wiadomość. Już 19 marca odbędzie się światowe święto francuskiej kuchni.
kolacja francuska kukbuk

W ramach międzynarodowej inicjatywy , mającej na celu promowanie francuskiej gastronomii, tysiąc trzystu szefów kuchni w stu pięćdziesięciu krajach na całym świecie przygotuje dla swoich gości menu zgodne z francuską tradycją. Będzie to kolacja „’ przewidziano aperitif, przystawki, danie główne, francuski ser, deser z czekoladą oraz wina i . Potrawy mają być oparte na świeżych, sezonowych produktach, możliwie z miejscowych upraw, jednocześnie mają też eksponować to, co w kuchni francuskiej najlepsze.

W inicjatywie bierze udział aż 1300 restauracji na całym świecie, w tym 37 polskich. Francuska kolacja odbędzie się w czwartek 19 marca, a tutaj możecie znaleźć listę lokali biorących udział w akcji. Życzymy więc i do zobaczenia !


© KUKBUK 2018