Kawa za kawę - KUKBUK

Kawa za kawę

Prawdziwi miłośnicy kawy potrafią tropić najlepsze gatunki po całym świecie. A gdyby tak, zamiast szukać niszowych kaw za granicą, odebrać paczkę z wyjątkowymi ziarnami od listonosza, w zamian wysyłając w świat kawę z lokalnej palarni?
third wave wichteln kukbuk

Na tym właśnie opiera się idea akcji Third Wave Wichteln. to obecny trend, polegający na autorskim podejściu do kawy, wybieraniu wyselekcjonowanych ziaren, pochodzących od małych producentów i z miejscowych palarni. to niemiecka nazwa dla gry, w której losuje się imiona osób i anonimowo przygotowuje dla nich prezenty.

Twórcy akcji stworzyli jej internetową wersję „’ chodzi o wymianę kawy między nieznajomymi z całego świata. Wylosowanej osobie wysyłamy prezent, czyli kawę rodzaju (wysokiej jakości, z ziaren o najlepszym smaku), najlepiej kupioną w lokalnej palarni. W 2013 roku w akcji udział wzięło 362 uczestników, a tok później aż 1572 osoby z 52 krajów na całym świecie. To świetny pomysł nie tylko na promowanie najwyższej jakości kawy i odkrywanie nowych smaków i aromatów, lecz także na dzielenie się tym, co najlepsze i najciekawsze do spróbowania w naszej okolicy. Zapisy do akcji prowadzone są tutaj. Jako kawosze z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!


© KUKBUK 2018