Jesteś tym, co jesz. Co to właściwie znaczy? - KUKBUK

Jesteś tym, co jesz. Co to właściwie znaczy?

Studenci szkół filmowych, niezależni młodzi twórcy, pasjonaci kinematografii – konkurs Nespresso Talents jest właśnie dla was.
konkurs

Już od dziś możecie zgłaszać swoje prace w konkursie Nespresso Talents – międzynarodowym konkursie filmowym, w którym udział może wziąć każdy! Hasło tegorocznej edycji brzmi: We are what we eat. Rozumiane może być szeroko, jako zapachy, kolory, sposób życia, pamięć chwil i miejsc – ale także część kultury, w której żyjemy, odkrywanie świata, eksperymentowanie, dbanie o siebie, sprawianie sobie przyjemności.

Chętni, by zgłębić temat, mają 45 dni na zrealizowanie trzyminutowego filmu, będącego ich własną interpretacją hasła. 

Warto dodać, że w poprzedniej edycji konkursu drugie miejsce zajął film Polki Anny Zoll „Heart Therapy”. Po sukcesie w Nespresso Talents pokazywano go na festiwalach filmowych, między innymi w Meksyku, Australii i we Włoszech. Co ważniejsze, tytułowa terapia jest obecnie testowana w szpitalu przy ulicy Polnej w Poznaniu, gdzie film był kręcony; w planach są testy w kolejnych polskich szpitalach.

Poprzez pracę z młodymi filmowcami Nespresso kontynuuje zobowiązanie, aby poruszać tematy ważne społecznie i dokonywać zmian na lepsze. Ogłaszając tegoroczną edycję konkursu pod hasłem We are what we eat marka, jako producent kawy najwyższej jakości, akcentuje wagę świadomego żywienia w codziennym życiu.

Nagrody i zgłoszenia

Do konkursu Nespresso Talents filmy można zgłaszać od 7 lutego do 25 marca na stronie https://www.nespresso.com/talents. Jury wyłoni 15 filmów, które będzie można oglądać na stronie konkursu. Finaliści otrzymają nagrody pieniężne: 5000 euro za pierwsze miejsce oraz po 2500 euro za miejsca drugie i trzecie.

Laureaci zwycięskich filmów będą gośćmi Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie zostaną oficjalnie ogłoszone wyniki konkursu oraz nastąpi wręczenie nagród. Dodatkowo laureaci konkursu wezmą udział w specjalnej  sesji mentoringowej w Cannes .

Więcej informacji znajduje się na stronie >> Nespresso Talents


© KUKBUK 2018