Jaka jest najlepsza restauracja świata? - KUKBUK

Jaka jest najlepsza restauracja świata?

Pora przeorganizować listę kulinarnych marzeń, bo właśnie ogłoszono listę 50 restauracji, w których zjemy najlepiej.

Fot.: pixabay.com

najlepsza restauracja swiata kukbuk

Branża gastronomiczna co roku wypatruje wyników zestawienia „World’s 50 Best Restaurants”, sponsorowanego przez San Pellegrino i organizowanego przez prestiżowy magazyn Restaurant. Tym razem tytuł najlepszej restauracji świata powędrował do El Celler de Can Roca. Lokal mieści się w Gironie, serwuje nowoczesne dania kuchni hiszpańskiej i jest prowadzony przez Joana Roca.

 

Drugie miejsce zdobyła Osteria Francescana z Modeny, której szefuje Massimo Bottura, a ostatnie miejsce na podium należy w tym roku do ubiegłorocznego zwycięzcy, czyli kopenhaskiej Nomy Rene Redzepiego. Pierwsza trójka gości na podium już od 3 lat, regularnie zmieniając konfigurację.

 

Wymienione restauracje z pewnością karmią doskonale, przestrzegamy jednak, że słono sobie za to liczą. Menu degustacyjne w El Celler de Can Roca kosztuje około 200 dolarów, w Osterii Francescana zostawimy przynajmniej 190 dolarów, a zamykająca najlepszą trójkę Noma wyczyści nasz portfel z 250 dolarów. Pełną listę wyróżnionych restauracji znajdziecie tutaj.


© KUKBUK 2018