Jak przygotować kinderball? - KUKBUK

Jak przygotować kinderball?

Lato to sezon kolorowych przyjęć, nie tylko dla dorosłych. Czym nakarmić i zabawić dzieci, a przy tym nie zwariować?

Zdjęcia: dinnershow studio

kinderbal kukbuk

Każde dziecko ma swój wymarzony scenariusz takiej imprezy. Macie w domu małe księżniczki (lub książęta)? Niech ich bal odbędzie się w ogródku lub na balkonie. Spodobają im się kwiatowe i pastelowe dekoracje, odświętne stroje, pachnące wianki, czereśniowe kolczyki i pogaduszki w stosie poduszek.

Wasze dzieci lubią bawić się jedzeniem? Zamiast plasteliny włóżcie im w ręce kulkę makaronowego ciasta. Niech będzie zielone od szpinaku lub czerwone od soku z buraka. Mogą ulepić z niego małe kluseczki lub za pomocą maszynki do makaronu wyprodukować kilometry tagliatelle, które potem wspólnie zjecie z utartym w moździerzu pesto i pomidorkami koktajlowymi. Każdy własnoręcznie zrobiony klusek będzie smakował sto razy lepiej, niż ten zwykły, ze sklepu! Na deser mogą przygotować kolorowe czapki czarodzieja i udekorować je posypkami i cukierkami.

zdjęcie - Jak przygotować kinderball?

Jeśli pogoda nie dopisze i zdecydujecie się przyjąć rozgadaną ferajnę w domowych pieleszach, niech będzie kolorowo. Warto poszukać ozdobnych słomek i papierowej zastawy – mniej do zmywania oznacza szybsze przywrócenie porządku po zakończeniu imprezy. Jednorazowe kubeczki pomalowane farbami w pasy sprawdzą się jako miniklosze na żarówki, a balony można za pomocą wstążek połączyć w kurtynę i zawiesić na drzwiach lub ścianie. Pomyślcie też o kolorowych girlandach – wystarczy wyciąć z papieru trójkąty (lub dowolne kształty), połączyć za pomocą wstążki i powiesić nad stołem. Niech każde dziecko ma swoje miejsce, oznaczone słodką truflą czy babeczką z przyczepioną do wykałaczki wizytówką. Sztućce można związać wstążką razem ze złożoną serwetką i kredką – może któryś z gości będzie chciał ozdobić ją po swojemu?

zdjęcie - Jak przygotować kinderball?

zdjęcie - Jak przygotować kinderball?

Wciągnęły was papierowe wycinanki i nie wystarczyło czasu na wielkie gotowanie? Maluchy i tak nie usiedzą długo przy stole, więc przekąski, zwłaszcza w gorący dzień, mogą być proste i owocowe. Zanurzcie truskawki w czekoladzie, zróbcie owocowe szaszłyki lub honeycomb. Spróbujcie samodzielnie zrobić ciepłe lody (to nie trudne!) lub wypełnijcie wafelki do lodów sałatką owocową. Zwykłe miseczki to straszna nuda!

zdjęcie - Jak przygotować kinderball?

Dla ambitnych mamy kilka przepisów na spektakularne torty, które idealnie sprawdzą się na takim przyjęciu: tęczowy, pogodowy i czekoladowy. Więcej słodkich przepisów dla dzieci znajdziecie tutaj. Powodzenia i dobrej zabawy!

zdjęcie - Jak przygotować kinderball?

zdjęcie - Jak przygotować kinderball?


© KUKBUK 2018