Jak one to znoszą? - KUKBUK

Jak one to znoszą?

Chcielibyście żyć w klatce? Kury też nie chcą, ale nie mają wyjścia.

Zdjęcia i film: materiały organizatora

chow klatkowy kukbuk

Zbliża się Wielkanoc, czyli święta, podczas których zjemy dziesiątki jajek. Część trafi do ciast i muślinowych bab, inne ukryjemy w sałatkach, a jeszcze inne podamy z majonezem. Tymczasem kury, które je zniosą, święta spędzą tak jak każdy inny dzień – w ciemnych, ciasnych i śmierdzących klatkach. Jajka oznaczone numerkiem 3 pochodzą z takich właśnie fabryk, w których hodowcy traktują zwierzęta jak maszyny. KUKBUK nie godzi się na ten proceder. W naszych przepisach zawsze znajdziecie jajka „zerówki”, pochodzące z ekologicznych hodowli. Wokół nich również narosło wiele nieporozumień, o których pisała m.in. Gazeta Wyborcza. Odnieśliśmy się do nich w liście otwartym, na który niestety nikt nam nie odpowiedział.

 

KUKBUK PISZE DO GAZETY WYBORCZEJ

chow klatkowy kukbuk

Stowarzyszenie Otwarte Klatki o dobro zwierząt walczy od dawna. Tym razem przeprowadziło śledztwo na temat dobrostanu kur niosek w Polsce. Możecie go znaleźć tutaj. Stowarzyszenie przeprowadziło też akcję uliczną, gdzie po raz pierwszy zostały użyte gogle z technologią Virtual Reality. Każdy mógł znaleźć się bezpośrednio w środku fermy i zobaczyć jak żyją kury.

chow klatkowy kukbuk

Jeśli wy także sprzeciwiacie się niehumanitarnemu traktowaniu kur, na stronie jakonetoznosza.pl znajdziecie także deklarację do podpisania i moduł do złożenia darowizny. Kampanię wspiera m.in. Robert Makłowicz. Na poniższym filmie zobaczycie brutalną rzeczywistość kurzych ferm – może to przekona was do rozsądnych jajecznych zakupów przed Wielkanocą?

djęcia i film: materiały organizatora


© KUKBUK 2018