Gotowanie jest super - rozwiązanie konkursu - KUKBUK

Gotowanie jest super – rozwiązanie konkursu

„Gotowanie jest super” – wiemy o tym dobrze, podobnie Jak Adam Kozanecki, który właśnie wydał książkę pod tym tytułem.
ADAM KOZANECKI ksiazka kukbuk

W programie MasterChef Adam Kozanecki dał się poznać widzom jako kreatywny kucharz i intrygujący gawędziarz. Jest lokalnym patriotą, bardzo związanym ze swoim rodzinnym Uniejowem. Wszystkie te wątki znajdziemy w jego pierwszej książce pt. „Gotowanie jest super”. Publikacja pełna autorskich przepisów na zupy, dania główne, desery, przekąski, przetwory i różne mniej typowe wytwory sztuki kulinarnej, spodoba się wszystkim, którzy lubią nieco sentymentalne podejście do jedzenia.

 

O swojej książce Adam mówi tak: „Prawdziwą zmorą mojego dzieciństwa była matematyka. Po latach antypatia do liczenia objawiła się także w kuchni. Nie znoszę miar i wag. Wytyczne z przepisów traktuję z fantazją, ufając swoim oczom i intuicji. Wtedy gotowanie sprawia mi największą frajdę, gdy mogę swobodnie łączyć składniki. Domowe jedzenie zawsze będzie miało pierwszeństwo w moim sercu i na moim talerzu. I chociaż wciąż uczę się nowych rzeczy, zdobywam nowe doświadczenia i umiejętności – aromaty z kuchni w moim rodzinnym domu już zawsze będą wyznacznikiem tego co dobre, pyszne, najsmaczniejsze. Tymi smakami z radością dzielę się w niniejszej książce, mając nadzieję, że moje uniejowskie przepisy zagoszczą także i w Waszych domach, zainspirują, rozpieszczą Wasze podniebienia i staną się częścią Waszych rodzinnych, kulinarnych tradycji.”

ADAM KOZANECKI ksiazka kukbuk

Tydzień temu poprosiliśmy was o kulinarne wspomnienia związane z miejscami, z których pochodzicie. Kilka z nich wyjątkowo nam się spodobało, a książki „Gotowanie jest super” Adama Kozaneckiego otrzymują:

 

Michalina Domagała, za żelazne kluski i wiosenną parzybrodę,

Agnieszka Kusiak, za pampuchy z masłem i cukrem

Joanna Miklus, za pierogi ze słodkim twarożkiem i rodzynkami, polane śmietanką

Agnieszka Sikora, za mreńcówki

Paula Wojtecka, za kiszkę ziemniaczaną.

 

Gratulujemy!

 

 

REGULAMIN


© KUKBUK 2018