Na Giewont się patrzy - konkurs - KUKBUK

Na Giewont się patrzy – konkurs

Poznajcie magiczne historie prosto z Tatr, które na szczęście pamiętają jeszcze najstarsi Górale.
GIEWONT KUKBUK

Jak to było dzielić łóżko z gęśmi i lękać się halnego? Jak wyglądały wyprawy na jarmark i czy leczenie ziołami było skuteczne? „Na Giewont się patrzy“ to druga po „Bananach z cukru pudru“ publikacja, którą Barbara Caillot Dubus i Aleksandra Karkowska poświęcają wspomnieniom o dawnych czasach. Pierwsza książka autorek powstała na podstawie rozmów z mieszkańcami warszawskiego osiedla, tym razem przyszedł czas na wspomnienia mieszkańców Tart. „Na Giewont się patrzy“ to opowieści trzydziestu Górali i Góralek, którzy na Podhalu żyją od zawsze i pamiętają jeszcze darcie pierza, czytanie przy świetle lampy naftowej czy domy składające się z białej i czarnej izby.

 

Autorki, umieszczając w książce opowieści, zachowały charakterystyczny język i styl wypowiedzi swoich rozmówców. Historie obrazują rodzinne fotografie, przedstawiające góralską codzienność. Lektura „Na Giewont się patrzy“ przeniesie nas do świata, który istnieje już tylko we wspomnieniach rdzennych mieszkańców Podhala. To świat, w którym je się rzepę z mlekiem, za lalkę do zabawy służy kamień a za piłkę macharzyna, czyli pęcherz świni.

 

Jeśli chcielibyście zatopić się w magiczny świat góralskich opowieści, mamy dla was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze książki „Na Giewont się patrzy”. Opowiedzcie nam swoją ulubioną historię, zasłyszaną od dziadków lub pradziadków. Jak wyglądało ich dzieciństwo? Na opowieści czekamy pod adresem konkurs@kukbuk.com.pl do 12 grudnia, a następnego dnia ogłosimy nazwiska zwycięzców. Powodzenia!

 

REGULAMIN

 


© KUKBUK 2018