Ekologiczne warzywa przez cały rok? - KUKBUK

Ekologiczne warzywa przez cały rok?

Brak ogródka to żadna wymówka. Dzięki hydroponice do uprawy warzyw i ziół nie potrzeba nawet gleby. Jak to możliwe?
hydroponika kukbuk

Marzyliście kiedyś o założeniu własnej miniaturowej plantacji? Do tej pory dla większości osób mieszkających w mieście samodzielne uprawianie warzyw nie było możliwe. Dzięki nowemu projektowi VegeTable domowy ogródek staje się dostępny dla każdego. Ulubione warzywa, kwiaty i zioła możemy mieć przez cały rok na wyciągnięcie ręki, bo dla tego wysoce zaawansowanego technologicznie ogródka nie istnieje coś takiego, jak sezon. Pomidory możemy zrywać nawet w lutym.

Hydroponika to sposób uprawiania roślin na pożywce wodnej – można ją zastosować do niemal wszystkich rodzajów ziół i warzyw. Jej zaletą jest to, że obywa się bez pestycydów. Pożywka wodna zawiera wszystkie potrzebne roślinie substancje odżywcze, ale pozbawiona jest metali ciężkich, które mogą znajdować się w glebie. Stosując ten system możemy być pewni, że nasze warzywa są zdrowe, bo mamy pełną kontrole nad całym procesem.

Zaprojektowane przez Kasię i Łukasza Jakubowskich urządzenie jest niewielkie i zmieści się nawet w najmniejszej kawalerce. System uprawy oczyszcza otoczenie z drobin kurzu i zanieczyszczeń, nawilża powietrze, a sama obserwacja rosnących roślin odprężą i wprawia w dobry nastrój. Nie musicie pamiętać o podlewaniu, bo urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, ani martwić się wysokimi rachunki za prąd – VegeTable zużywa go niewiele.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie internetowej twórców.


© KUKBUK 2018