Deska z historią, odcinek 2. - KUKBUK

Deska z historią, odcinek 2.

Szukamy desek kuchennych po przejściach - jakie historie kryją się za nimi? Podzielcie się opowieściami, mamy nagrody!
deska kuchenna kukbuk

Ciężko rozstać się czasem z ulubionymi akcesoriami kuchennymi, nawet jeśli są dosyć zniszczone. Szukamy najciekawszych historii drewnianych desek, na których ząb czasu odcisnął się wyjątkowo mocno. Dziś o swojej ulubionej desce opowiedziała nam Marysia, nasza office manager, która pakuje dla was prenumeraty i opiekuje się sklepem.

 

Co się stało Twojej desce?

Moja deska była po prostu intensywnie używana. Ma już pewnie kilkanaście lat, a to chyba dużo dla takiej deski. Czy jest jakiś specjalny sposób przeliczania wieku deski? Oczywiście przez te wszystkie lata nie była też odpowiednio impregnowana i zaszkodziła jej woda. Rozeszła się na łączeniach, bo nie była z jednego kawałka drewna i dodatkowo poczerniała.

 

Dlaczego jeszcze ją trzymasz?

Trzymam ją dlatego, że kiedyś mój kochany dziadek robił sobie na niej kanapki. Całą kromkę kroił na takie małe „bileciki” i dopiero tak podzieloną zjadał. To wyglądało trochę jak rytuał. Potem gdy już wyprowadzałam się na swoje, dostałam ją na pamiątkę od babci. Prawdopodobnie będę ją trzymać nawet gdy się już całkiem rozpadnie.

Czekamy na wasze zdjęcia i historie pod adresem mailowym konkurs@kukbuk.com.pl lub na Instagramie – oznaczcie post hasztagami #kukbuk i #smutnadeska. Za najbardziej wzruszające opowieści rozdamy nagrody – piękne deski z kolekcji KUKBUK-a. Tutaj znajdziecie więcej szczegółów na temat konkursu, a w naszym sklepie kolekcję desek do kupienia.

deska kuchenna kukbuk

© KUKBUK 2018