Dawid Ryski w KUKBUK-u - KUKBUK

Dawid Ryski w KUKBUK-u

Jego intrygujące plakaty zna cały muzyczny świat. Teraz pojawią się w naszej kuchni.

Tekst: Agata Michalak, ilustracja: Dawid Ryski

Dawid ryski kukbuk

Utalentowany grafik, zdolny muzyk, oddany tata. Dawid Ryski, twórca niezliczonych ilustracji prasowych i świetnych plakatów koncertowych, stworzył na zlecenie KUKBUK-a cztery niezwykłe ilustracje.

Ryski jest dobrze znany fanom mazowieckiej sceny muzycznej. Nie tylko gra na perkusji w indierockowym zespole The Black Tapes, lecz także tworzy intrygujące plakaty „reklamowe” dla ważnych wydarzeń muzycznych. „Reklamowe” w cudzysłowie, bo bardziej niż klasyczne plakaty mające na celu sprzedaż jakiegoś dobra są to projekty artystyczne wysokiej próby.

Dawid prowadził, wraz z żoną Anulą, firmę Pinata Unique z pięknie zdobionymi koszulkami, których wzory były inspirowane staromodnymi tatuażami i – jakże by inaczej – muzyką rockową, z synem zaś występuje często na wzruszających zdjęciach na Instagramie.

W ramach stworzonych dla KUKBUK-a ilustracji kreuje dowcipne, kolorowe scenki z weselszego świata rodem z dziecięcej wyobraźni. Kromki chleba śmieją się do wyciągającej je z tostera ręki, stół ozdabiają minimalistyczne kształty naczyń rodem z wycinanek Matisse’a, a papryki z całego świata stoją karnie w równym rządku gotowe na pierwszy, kuchenny cios.


© KUKBUK 2018