Darmowa dieta od NFZ. Sprawdziliśmy, jak to działa - KUKBUK

Darmowa dieta od NFZ. Sprawdziliśmy, jak to działa

Państwo postanowiło wspomóc Polaków w zmianie nawyków żywieniowych. Ruszył portal, który opracuje jadłospis dobrany do naszych potrzeb!

Tekst: Magda Malicka
Zdjęcie główne: Hermes Rivera / Unsplash.com

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował nowy portal dla tych, którzy chcą zacząć lepiej się odżywiać lub zrzucić zbędne kilogramy. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i nie wymaga podania żadnych danych osobowych – wystarczy adres mailowy. Po uzupełnieniu formularza – podaniu płci, wagi, wzrostu, wieku i określeniu stopnia aktywności fizycznej – system wylicza nasze BMI oraz określa minimalną i optymalną liczbę kalorii potrzebną do dobrego funkcjonowania. Potem należy już tylko wybrać kaloryczność diety – 1200, 1500 i 1800 kilokalorii dziennie – by system przekierował nas do zaplanowanego zgodnie z naszymi potrzebami jadłospisu na najbliższe dwa tygodnie.

Zaczynamy od śniadania – dziś jaglanka z owocami. Gdybyśmy mieli ochotę na coś innego, wystarczy kliknąć przycisk „wymień”, by naszym oczom ukazała się długa lista potraw o podobnych wartościach odżywczych. Do tego potrzebne składniki oraz przepis. I tak jest w przypadku każdego z pięciu posiłków proponowanych na dany dzień.

Na podstawie wybranych przez nas potraw automatycznie uzupełnia się lista zakupów, dostępna w osobnej zakładce. Możemy na niej oznaczyć produkty, które już mamy w lodówce, i pobrać całość jako gotowy do wydrukowania plik PDF. Dodatkowo każdego dnia system podsuwa nam praktyczną wskazówkę na temat zdrowego odżywiania – na przykład jakie odstępy powinniśmy zachować między posiłkami i co robić, kiedy dopada nas apetyt na niezdrowe przekąski.


© KUKBUK 2018