Co zjedzą goście oscarowej gali? - KUKBUK

Co zjedzą goście oscarowej gali?

Czy gwiazdy jedzą coś poza homarami i truskawkami z szampanem? Trudno to sobie wyobrazić, zwłaszcza podczas oscarowej gali, gdy wszyscy mają ściśnięte żołądki w nerwowym oczekiwaniu na ogłoszenie, kto dostanie statuetkę, oraz są wciśnięci w kreacje, które mają przejść do historii.
oscarowe menu kukbuk

W dodatku podczas ceremonii rozdania nagród nie podaje się żadnego jedzenia. „Dzięki, Ellen, naprawdę byliśmy strasznie głodni!” „’ napisał na Twitterze jeden z gości, kiedy w zeszłym roku prowadząca galę Ellen DeGeneres w środku niemal czterogodzinnej imprezy zamówiła pizzę. Rzucił się na nią skwapliwie cały pierwszy rząd, a i drugi z desperacją szarpał resztki. Czy i w tym roku celebryci będą mogli liczyć na symboliczną chociaż przekąskę?

Za to po ceremonii, kiedy emocje opadają, gwiazdy filmowe mogą się najeść na after party z prawdziwego zdarzenia. Od ponad dwudziestu lat menu Governors Ball opracowuje Wolfgang Puck, szef kuchni, który sławą dorównuje aktorom. W zeszłym roku tysiąc pięciuset gości zamówiło między innymi tysiąc trzysta ostryg, siedem tysięcy pięćset krewetek i pięćset kilogramów ryb. Kuchnia wykorzystała także pięć tysięcy jajek z wolnego wybiegu, osiemnaście kilogramów kawioru i wydała pięćdziesiąt dań ze składników wyłącznie pochodzenia organicznego. Goście mogli skosztować wędzonego łososia uformowanego w kształt oscarowej statuetki z koperkowym crème fraîche i kawiorem, dzikiego łososia z imbirem i migdałami czy tacos z korzeniem taro i awokado. Na amatorów słodyczy czekało pięć tysięcy miniaturowych czekoladowych statuetek pokrytych jadalnym złotym pyłem oraz tysiące innych słodkości. Ale gwiazdą wieczoru był tort majerankowy na orzechowym biszkopcie z kremem kawowym. Wszystko to popito szampanem z tysiąca trzystu pięćdziesięciu butelek.

oscarowe menu kukbuk

Zastanawiamy się, jak po takiej uczcie aktorkom udaje się utrzymać wąskie talie, które co roku podziwiamy na czerwonym dywanie. Jedno jest pewne – redakcja KUKBUK-a przed oscarową galą ma zamiar poćwiczyć na siłowni.


© KUKBUK 2018