Zapraszamy na Fine Dining Week - KUKBUK

Zapraszamy na Fine Dining Week

Najbardziej ekskluzywne restauracje w stolicy zapraszają na wyjątkowy festiwal sztuki restauracyjnej.
fine dining week kukbuk

Od 25 sierpnia do 3 września odbędzie się trzecia edycja Fine Dining Week. Po sukcesie poprzedniej edycji festiwalu szykuje się kolejna okazja na wielozmysłowe doświadczenie w najwybitniejszych restauracjach stolicy. Wyjątkowe doznania smaków i aromatów czekają na gości w festiwalowej cenie 119 złotych, która obejmuje 5 popisowych dań wybitnych szefów kuchni.
Festiwal Fine Dining Week jest okazją do poznania świata bezkompromisowej jakości, eksperckiej tradycji i odwagi w kreowaniu trendów. Podczas festiwalu goście będą mogli przekonać się, że najwyższej próby sztuka restauracyjna to znacznie więcej niż kulinarne rzemiosło. Paweł Światczyński, założyciel i pomysłodawca Festiwalu Fine Dining Week tak uzasadnia powołanie do życia idei: Festiwal ma za zadanie uświadomić i wyjaśnić, czym fine dining rzeczywiście jest. Chcemy pokazać gościom, czym jest sztuka restauracyjna najwyższej próby, dlatego w ostatnim tygodniu sierpnia najlepsze restauracje w stolicy zaserwują gościom pięć dań, które na długo zapiszą się w ich pamięci.
Na kulturę fine dining składają się: jakość gourmet, ekskluzywność, lokalność, świeżość, kulinarna sztuka kompozycji smaków oraz mistrzostwo w kreowaniu wielozmysłowego doświadczenia dla najbardziej wymagających gości. Rafał Hreczaniuk, szef kuchni w restauracji Dyletanci, dodaje: Jakość gourmet w kuchni fine dining to dobry, z najwyższej półki, często trudny do zdobycia produkt. Jego wysoka cena wynika z nietuzinkowej obróbki oraz włożonych w przygotowanie nakładów pracy. Inne cechy tej kuchni, jak lokalność czy sezonowość, to jedyny sposób na świeżość produktów. Wielozmysłowe doznania wynikają z doświadczenia szefa i jego kreatywności – to ciągła zabawa ze strukturą, konsystencją i zmysłowym odbiorem gości restauracji.
Otwarcie festiwalowych Rezerwacji już 4 lipca na stronie festiwalu. Najbardziej atrakcyjne stoliki znikają z reguły w ciągu pierwszych 24 godzin, dlatego warto pamiętać o możliwości wcześniejszej rezerwacji. Lista potwierdzonych do tej pory restauracji obejmuje między innymi: Amber Room, Dyletantów czy Zielonego Niedźwiedzia.


© KUKBUK 2018