Warszawskie szkoły wprowadzają źródełka - KUKBUK

Warszawskie szkoły wprowadzają źródełka

Do tej pory źródełka z wodą do picia widywaliśmy głównie w amerykańskich filmach. Już niedługo wyposażone w nie będą wszystkie warszawskie szkoły.
woda z kranu szkola kukbuk

Kilka tygodni temu pisaliśmy o uchwaleniu nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, dzięki której w szkolnych sklepikach nie będzie można sprzedawać śmieciowego jedzenia i gazowanych napojów. Najzdrowiej jest zaspokoić pragnienie wodą, dlatego bardzo ucieszyła nas wiadomość, że w szkołach pojawią się źródełka z bezpłatną i smaczną wodą. Projekt dotyczy publicznych szkół w Warszawie, a wodę ma zapewnić miasto. Dzięki wprowadzeniu źródełek dzieci nie będą musiały dźwigać do szkoły butelek. Łatwiej będzie także wyrobić w nich nawyk zaspokajania pragnienia wodą, zamiast słodkimi napojami i sokami.

 

Jeśli nie jesteście pewni, czy woda z kranu to dobry wybór, przeczytajcie wypowiedź dietetyczki Katarzyny Chyż, która tutaj opowiada o tym, co pływa w butelce.

 

Projekt „Woda w szkole“ ma do 2017 roku objąć wszystkie stołeczne placówki prowadzone przez miasto. Może w końcu doczekamy się źródełek także w urzędach i parkach?


© KUKBUK 2018