Odkurzamy wspomnienia o... odkurzaczach - KUKBUK

Odkurzamy wspomnienia o… odkurzaczach

Jak by to było pięknie, gdyby mieszkanie sprzątało się samo, podczas gdy my leżymy na kanapie z kubkiem herbaty. Samsung sprawia, że to możliwe!
odkurzacz samsung kukbuk

 

Mimo że to piękna wizja, kiedyś jednak sprzątanie wyglądało zupełnie inaczej. Pierwsze odkurzacze pojawiły się na początku XX wieku. Najpierw były to wielkie maszyny ciągnięte przez konie, które postawione przed domem zasysały kurz przez długie węże. Później zastąpiły je znacznie mniejsze odkurzacze elektryczne, które ze względu na swoją masę potrzebowały do obsługi kilku osób. W drugiej połowie wieku maszyny te stawały się coraz lżejsze, by na stałe zamieszkać w naszych domach.

Metalowy pogromca kurzu

Wielu z nas domowe porządki z czasów dzieciństwa lub wczesnej młodości kojarzy z… głośnym szumem odkurzacza. Metalowe maszyny, choć były wybawieniem dla zakurzonych podłóg i dywanów, skutecznie zagłuszały dźwięki otoczenia i hipnotyzowały małe dzieci. Stare odkurzacze z łezką w oku wspominają także miłośnicy intensywnych treningów siłowych. Nasi rodzice musieli się bowiem nieźle nagimnastykować, by wysprzątać dom tym ciężkim, metalowym sprzętem, którego kółeczka czasem zawodziły i trzeba go było przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia, czy pokonać wraz z nim wystający próg. Wyzwaniem było też trzepanie materiałowego worka z kurzu. Wkłady do odkurzacza nie były wymienne tak jak dziś. Wypełnioną po brzegi sakiewkę opróżnić trzeba było samemu, by można ją było wykorzystać przy kolejnym sprzątaniu. Materiałowe worki do dziś możemy spotkać w niektórych odkurzaczach, choć tracą już na popularności.

Dawne odkurzacze, choć nie były poręczne, a ich głośny dźwięk nie jednego przyprawił o ból głowy, wprowadziły większy komfort użytkowania. Drewniana szczotka i metalowa szufla zastąpione zostały elektrycznym urządzeniem, które zbiera kurz znacznie szybciej i dokładniej, dając dodatkowy czas dla rodziny i dla samego siebie. Dobrze wysprzątana przestrzeń to także lepsze warunki dla zdrowia domowników. Dawne mieszkania pełne były niebezpiecznych dla zdrowia alergenów, takich jak roztocza kurzu, drobnoustroje czy alergeny odzwierzęce, których współcześnie skutecznie możemy pozbyć się dzięki technologiom w naszych odkurzaczach.

Rewolucja w odkurzaniu

Współcześnie producenci odkurzaczy dokładają wszelkich starań, by projektowane przez nich urządzenia były praktycznie bezgłośne i dokładnie zbierały nawet najdrobniejsze pyłki ukryte w najtrudniej dostępnych kątach. Dbają, by urządzenia były lekkie, poręczne i łatwe w obsłudze. Marka Samsung proponuje swoim klientom szereg funkcji i udoskonaleń, które czynią domowe porządki znacznie przyjemniejszymi. Z myślą o tych, którzy nie lubią siłować się ze sprzętem powstał bezprzewodowy odkurzacz POWERstick. Poręczne urządzenie, dzięki lekkiej budowie i dużym kółkom, zapewnia łatwe manewrowanie i stabilny ruch. Ten nowoczesny odkurzacz 2 w 1 ma wbudowany mniejszy odkurzacz, którym można posprzątać  wąskie przestrzenie czy szczeliny – by go odczepić wystarczy jedynie wcisnąć jeden przycisk. Odkurzacz jest wyposażony w szereg funkcjonalnych wymiennych szczotek, pozwala zebrać najmniejszy okruszek z każdego rodzaju powierzchni, w nawet najtrudniej dostępnym zakamarku.

Robot posprząta za ciebie

Rewolucją na rynku są na pewno roboty sprzątające, które raz na zawsze zmieniły obraz odkurzania. POWERbot™ marki Samsung odpowiednio zaprogramowany lub sterowany za pośrednictwem specjalnej aplikacji sprząta powierzchnie całkowicie samodzielnie. Urządzenia te są małe, lekkie i zwinne. Wyposażone są w nowoczesne technologie, takie jak Visionary Mapping™ Plus czy FullView Sensor™. Ta pierwsza, dzięki specjalnym czujnikom oraz cyfrowej kamerze tworzy mapę przestrzeni, by wyznaczyć optymalną drogę sprzątania. Druga zaś pozwala na precyzyjne lokalizowanie i sprawne omijanie mebli i sprzętów domowych, by nic nie stanęło na przeszkodzie w osiągnieciu idealnej czystości.

Stare, głośne odkurzacze, choć przez wielu z nas wspominane z sentymentem, nie bez powodu odeszły do lamusa. Współczesne urządzenia AGD sprzątają znacznie szybciej i dokładniej, byśmy zyskali to co najważniejsze – wolny czas dla siebie, rodziny i przyjaciół. Najnowocześniejsze sprzęty domowe dają użytkownikom także coś jeszcze. Roboty sprzątające z limitowanej edycji POWERbot™ Star Wars™ marki Samsung, to nie tylko innowacyjne technologie. Atrakcją dla użytkowników jest ich niebanalny design, inspirowany wyglądem bohaterów Gwiezdnych Wojen oraz towarzyszące sprzątaniu efekty dźwiękowe z tej kultowej sagi, by codzienne obowiązki stały się prawdziwą frajdą.


© KUKBUK 2018