Gdzie kupić japońskie produkty? - KUKBUK

Gdzie kupić japońskie produkty?

Cały kulinarny świat mamy w zasięgu ręki – podróżujemy, jemy, czerpiemy inspiracje, a każdy niemal przepis możemy znaleźć w internecie. Wciąż jednak głowimy się, gdy musimy kupić odpowiednie egzotyczne produkty. Gdzie znaleźć pastę miso do japońskiej zupy, grzybki enoki i rzepę daikon do ramenu?

Zdjęcie: Basia Starecka

miso kukbuk

Takie pytania zadajecie nam często, a my zbieramy na nie odpowiedzi. Przy okazji wydania „Kwiatu wiśni”, 14. numeru KUKBUK-a z japońskimi inspiracjami, postanowiliśmy opublikować je w formie praktycznej ściągawki, która przyda wam się podczas zakupów! Poniżej lista sklepów.

 

Asia Tasty

pl. Żelaznej Bramy 1 (tyły Hali Gwardii, za Halą Mirowską), Warszawa oraz dostawa zamówień złożonych w sklepie internetowym w całym kraju

 

Ten adres powinniście sobie zanotować. Asortyment Asia Tasty jest bardzo duży i powinien zaspokoić największe apetyty. Robiąc tu zakupy, nie zapomnijcie o rzadko spotykanych świeżych grzybkach enoki, świeżym makaronie udon oraz tofu, które jest robione na zamówienie Asia Tasty. Na tle oferty rynkowej wyróżnia je doskonały smak oraz delikatna struktura. W lodówkach kryją się także świeże azjatyckie zioła i przyprawy, jak pachnotka (perilla frutescens), trawa cytrynowa i liście limonki kaffir, warzywa, jak bok choi i okra, oraz owoce morza (krewetki i kalmary w bardzo przystępnych cenach). Sklep ma też duży wybór alg, różnego rodzaju past miso oraz japońskich kiszonek. Tu także znajdziecie podstawowe produkty do przygotowania sushi oraz azjatyckie alkohole, w tym wino śliwkowe Choya. Leniwi natomiast kupią gotowe zupy, jak ramen w formie instant.

 

Asian House
ul. Piękna 1 (wejście od Poznańskiej), ul. Okopowa 29B, Al. Jerozolimskie 148, ul. Mszczonowska 3, Warszawa

 

To jedne z pierwszych sklepów z azjatycką żywnością w stolicy. Sieć tworzą cztery punkty sprzedaży w różnych częściach miasta. Asortyment jest zbliżony do Asia Tasty. Znacznie częściej można tu jednak kupić suszone płatki tuńczyka bonito (katsuobushi), które są niezbędne do przygotowania japońskiego bulionu dashi. Tak jak w większości delikatesów azjatyckich i tu dostaniemy wszystkie podstawowe składniki do przygotowania sushi. Sklep oferuje także bardzo szeroki wybór mrożonek, w tym ryb, owoców morza oraz orientalnych pierożków.

 

Shilla
ul. Belgradzka 14 lok. U-16, Warszawa oraz dostawa zamówień złożonych w sklepie internetowym w całym kraju

 

Shilla ma wąską specjalizację – sprzedaje produkty wyłącznie z Japonii i Korei. Skorzystajmy z wiedzy obsługi i sięgnijmy po nowe, nieznane smaki. Polecamy szczególnie gotowe japońskie sosy, przyprawy zrobione z suszonych ryb oraz marynowane ume, czyli morelę, którą towarzyszy japońskim posiłkom już od śniadania. W zamrażarkach kryją się owoce morza i ryby importowane z obydwu państw. Niektóre z nich są wstępnie przyprawione, zamarynowane, gotowe, aby przyrządzić je na tradycyjnym japońskim grillu opalanym drewnem.

 

Smaki Orientu
ul. Stawki 8, Warszawa oraz dostawa zamówień złożonych w sklepie internetowym w całym kraju

 

To miejsce pielgrzymek mieszkańców warszawskiej Woli i Śródmieścia. Pomiędzy standardowymi towarami, które znajdziemy w każdym z wymienionych wyżej sklepów, znajdziemy tutaj kilka prawdziwych skarbów – jak choćby suszone grzyby enoki oraz japoński majonez firmy Kenko, główny składnik potraw typu fast food: okonomiyaki i takoyaki! W stałym asortymencie jest także katsuobushi i glony kombu – oba podstawowe składniki bulionu dashi. Oprócz alg, wykorzystywanych do zup i sałatek, ciekawą pozycją są przygotowane z nich wytrawne przekąski o smaku krewetek, wasabi lub sezamu.

 

Free Delikatesy
Galeria Handlowa Europlex, ul. Puławska 17, Warszawa oraz dostawa zamówień złożonych w sklepie internetowym w całym kraju

 

Zainteresowanie kuchnią japońską często bierze się z potrzeby poznawania nowych, orientalnych smaków oraz zmiany codziennej diety. Kuchnia japońska na pewno jest jedną z najzdrowszych. Jeśli szukacie ekologicznych produktów dobrej jakości, powinniście skierować swoje kroki właśnie tutaj. Oprócz różnorodnych towarów ekologicznych znajdziecie tu szeroką gamę japońskich produktów. Do wyboru jest kilka rodzajów ekologicznych past miso oraz glonów. Na półkach stoi także duży asortyment octów ryżowych, sosów sojowych i mirin. Niestety, oferta japońskich produktów nie jest do końca kompleksowa, a ich ceny są dosyć wygórowane. Warto przed zakupami zajrzeć na stronę internetową delikatesów i zorientować się, jakie produkty akurat są w ofercie.

 

A na koniec kilka adresów sklepów internetowych o zbliżonym asortymencie. Ich zaopatrzenie w niczym nie odbiega od sklepów stacjonarnych, a czasami nawet je przewyższa. Przy zamówieniu zaopatrzcie się koniecznie w suszone owoce yuzu, sól aromatyzowaną perillą (yokari) i karashi – japońską musztardę.

 

Sklepy internetowe:

www.japanfood.eu

www.paleczkami.pl

www.wesoil.pl

www.kuchniaorientu.pl

www.nasuhi.pl

www.smakiorienti.waw.pl

www.masala.com.pl

 

 


© KUKBUK 2018