Jak zrobić piernikowe miasteczko? - KUKBUK

Jak zrobić piernikowe miasteczko?

Sprawdźcie nasz sposób na lukrowane domki z piernika.

Przepis i zdjęcie: Zosia Różycka

kukbuk domek z piernika

Przygotowania do świąt to najmilszy okres w roku. Listę potraw pewnie już macie gotową, podobnie jak prezenty dla bliskich i dekoracje. Światełek, sosnowych gałązek i innych świątecznych symboli nigdy za wiele! Jeśli jednak zostało wam trochę miejsca na kominku, lub zastanawiacie się czym udekorować stół, mamy dla was pomysł na piernikowe domki. Ich wycinanie i sklejanie będzie świetną zabawą dla wszystkich domowników. Do dzieła!

Szablon do wycięcia domków znajdziecie TUTAJ, a przepis poniżej. Poszczególne ściany skleicie lukrem, możecie nim także przykleić cukierki czy inne ozdoby. Powodzenia!

kukbuk domek z piernika
kukbuk domek z piernika
kukbuk domek z piernika
kukbuk domek z piernika
kukbuk domek z piernika
kukbuk domki z piernika

Korzenne domki z piernikowych ciastek

6 domków n

Najpiękniejsza (i najsmaczniejsza!) świąteczna dekoracja stołu.

Masło łączymy z cukrem, mąką, przyprawą do piernika i solą. Dodajemy jajko i zagniatamy. Powstałe ciasto rozwałkowujemy i wykrawamy z niego ściany oraz dach domków (szablon do wydrukowania można znaleźć tutaj). Rozkładamy je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i pieczemy około 15 minut.

Cukier puder łączymy z taką ilością gorącej wody, żeby uzyskać gęsty lukier. Za jego pomocą łączymy ze sobą ostudzone ciastka.


© KUKBUK 2018