Dyson: pomysł na czystość - KUKBUK

Dyson: pomysł na czystość

W 1978 roku James Dyson zdenerwował się malejącą wydajnością swojego odkurzacza.
dyson kukbuk

Po rozłożeniu go na części zauważył, że worek odkurzacza jest całkowicie zapchany przez kurz, co powodowało spadek siły ssania. Wcześniej na użytek fabryki, w której pracował, skonstruował przemysłową wieżę cyklonów, która odseparowała cząsteczki farby od powietrza za pomocą siły odśrodkowej. Ale czy ta sama zasada zadziała także w odkurzaczu?

dyson kukbuk

Zabrał się do pracy. 5 lat i 5 127 prototypów później udało mu się stworzyć pierwszy na świecie bezworkowy odkurzacz. Dziś odkurzacze Dyson sprzedawane są w ponad 65 krajach na całym świecie. Działalność firmy rozpoczęła się od pomysłowości jednego człowieka i jednego pomysłu, obecnie jest to najbardziej nowoczesne technologicznie przedsiębiorstwo, które zatrudnia ponad 1 000 inżynierów. Mimo tak ogromnego sukcesu, firma nie spoczywa na laurach i ciągle szuka nowych rozwiązań. Efektem tych prac są zaprezentowane w 2015 roku dwa nowe rozwiązania: wyjątkowy, nowy odkurzacz Dyson V6 Total Clean oraz nawilżacz powietrza AM10.

dyson kukbuk
dyson kukbuk

Dyson V6 Total Clean to najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy . Pomimo niewielkich rozmiarów, model ten łączy wszechstronność odkurzania z funkcjonalnością pełnowymiarowego urządzenia. Dzięki cyfrowemu, opatentowanemu silnikowi Dyson V6, obracającemu się do 110 000 razy na minutę, odkurzacz bez problemu wyczyści podłogę w kuchni, gęsty dywan w salonie, sufit, czy tapicerkę samochodu. Wydajna filtracja wydmuchiwanego powietrza  Dyson V6 Total Clean usuwa cząsteczki tak małe, jak 0,3 mikrona, w tym także alergeny. Wydmuchiwane przez odkurzacz powietrze jest czystsze niż to, którym oddychamy. Efekt ten udało się osiągnąć, ponieważ filtr w odkurzaczu Dyson V6 Total Clean został zaprojektowany tak, aby zwiększyć wydajność wychwytywania alergenów i wydmuchiwać czystsze powietrze.

dyson kukbuk

Odkurzacz Dyson V6 Total Clean został wyposażony w trzy rodzaje funkcjonalnych elektroszczotek: Soft roller pozwalającą na równoczesne sprzątanie zarówno drobnego kurzu, jak i większych zanieczyszczeń, Direct-drive posiadającą aż 75% więcej mocy w ssawce, w porównaniu do tradycyjnej elektroszczotki i mini elektroszczotkę doskonale usuwającą sierść zwierząt i głęboko osadzony brud. Odkurzacz Dyson V6 Total Clean może się szybko zmienić w odkurzacz ręczny, co pozwala na natychmiastowe, miejscowe odkurzanie trudnych zabrudzeń. Dyson V6 Total Clean posiada funkcję higienicznego opróżniania pojemnika. Po sprzątaniu wystarczy naciśnięcie tylko jednego przycisku, aby pozbyć się kurzu. Odkurzacz posiada także dedykowaną, poręczną stacje dokującą, która ułatwia ładowanie i przechowywanie urządzenia wraz z dodatkowymi akcesoriami. Dzięki temu odkurzacz jest zawsze gotowy do użytku.

dyson kukbuk

Nawilżacz Dyson AM10 jest jedynym nawilżaczem posiadającym opatentowaną technologię Ultraviolet Cleanse. Technologia ta wystawia każdy mikroorganizm na działanie ultrafioletu, zabijając 99,9% bakterii zanim nawilżająca mgiełka zostanie uwolniona do otoczenia. W połączeniu z technologią Air Multiplier pozwala to urządzeniu nie tylko na skuteczne i równomierne nawilżanie powietrza w pomieszczeniach, ale zapewnia również, że jest ono wolne od bakterii często gromadzących się w nawilżaczach. Nawilżacz Dyson AM10 wykorzystuje technologię ultradźwięków do nawilżania powietrza. Niewielki transformator piezoelektryczny, umieszczony w podstawie pojemnika z wodą, wibruje z niezwykle wysoką (ultradźwiękową) częstotliwością – do 1,7 miliona razy na sekundę – rozbijając wodę na mikrocząsteczki, które następnie są zasysane przez wzmacniającą strumień powietrza obręcz nawilżacza i wydmuchiwane do otoczenia.

 

Nawilżacz Dyson AM10, podobnie jak inne wentylatory Dyson z linii Air Multiplier, nie posiada łopatek, dzięki czemu produkuje jednostajny strumień powietrza zamiast nieprzyjemnych podmuchów jakie wytwarzają standardowe wentylatory. Brak łopatek oznacza również, że nie posiada on żadnych ostrych elementów, które mogą być niebezpieczne dla dziecka i dodatkowo zbierają kurz oraz są niewygodne w czyszczeniu. W urządzeniach Air Multiplier, ze względu na konstrukcję, czyszczenie sprowadza się do przetarcia delikatną ściereczką obręczy wytwarzającej strumień powietrza co czyni je higienicznymi w codziennym użytkowaniu.


© KUKBUK 2018