Deska z historią, odcinek 1. - KUKBUK

Deska z historią, odcinek 1.

Jakie historie kryją się za zniszczonymi deskami kuchennymi? Szukamy najciekawszych i rozdajemy nagrody!
deska kuchenna kukbuk

Na drewnianych akcesoriach kuchennych ząb czasu odciska się wyjątkowo mocno. Łyżki, szpatułki i deski bywają nadpalone, odbarwione, wypaczone i nieco wystrzępione, ale nadal wiernie nam służą. Jesteśmy ciekawi, jakie historie kryją się w deskach kuchennych – skąd wzięły się ślady, jakie zostawiło na nich wielokrotne gotowanie? Dziś o swojej ulubionej desce opowiada Tomek Zielke, którego znacie z cyklu Tomek na tropie.

Co się stało Twojej desce?

Spektakularnie pękła, chociaż historia tego pęknięcia jest wysoce niespektakularna – po prostu jej nie zaimpregnowałem. Powinno to służyć za przestrogę dla wszystkich, którzy nie dbają o swoje drewniane przybory kuchenne. Na niezabezpieczonych deskach mogą pojawić się rysy i rozszczepienia, które z czasem, pod wpływem wilgoci lub nadmiernego wysuszenia nabierają monstrualnych rozmiarów. Pamiętajcie o konserwowaniu, na przykład za pomocą wosku pszczelego i oleju, bo deskę zepsuć możemy nie tylko w trakcie rozbijania schabowych!

Dlaczego jeszcze ją trzymasz?

Pęknięcie dodaje jej uroku, nie umniejszając jej przydatności. Mam nadzieję, że długo mi posłuży, bo zamierzam właściwie się o nią troszczyć.

A wy, co chowacie w szufladach? Deski pocięte zbyt zamaszystą ręką nerwowego kuchcika, pęknięte od zbyt długiej kąpieli w zlewie czy nadpalone od płomienia gazu? Czekamy na historie waszych desek – przesyłajcie je na adres konkurs@kukbuk.com.pl lub oznaczajcie na Instagramie hasztagami #smutnadeska i #kukbuk. Za najbardziej wzruszające opowieści rozdajemy piękne deski z kolekcji KUKBUK-a, ręcznie wykonane przez pana Stanisława Gałązkę. Tutaj znajdziecie więcej szczegółów na temat konkursu.

deska kukbuk

Nie macie w zanadrzu żadnej historii? Nasze deski możecie kupić tutaj.


© KUKBUK 2018