Coś więcej niż doniczka - KUKBUK

Coś więcej niż doniczka

W czym siać zioła i warzywa, by mieć jeszcze więcej frajdy z domowej uprawy?
doniczki design kukbuk rosliny

Już niedługo w naszym redakcyjnym ogródku ruszą prace inaugurujące nowy sezon warzywniczy. Nie każdy ma szczęście posiadać własne grządki, za to każdy amator ogrodnictwa znajdzie odrobinę miejsca na domową uprawę. Zmęczeni zimą i przytłoczeni brakiem zieleni, chwytamy za doniczki i roślinami dekorujemy wnętrza – wybraliśmy dla was nietypowe rozwiązania, które nie tylko będą cieszyć oko, ale i wesprą w pierwszych krokach uprawy bez względu na talent i rękę do roślin.

Uprawa w butelkach, czyli sprytny upcykling

doniczki design kukbuk rosliny
doniczki design kukbuk rosliny

Produkowany w Idaho z zużytych w restauracjach butelek po winie i piwie. Zamknięty w szklanej butelce zestaw zawiera wszystkie elementy niezbędne do domowej uprawy ziół. Do wyboru mamy organiczne nasiona: bazylii, mięty, oregano i pietruszki. Dzięki sprytnej konstrukcji jest to uprawa samonawadniająca się, dzięki czemu nie grozi jej zagłada, nawet jeżeli opuścimy ją na kilka dni.

Drzewo z resztek po guacamole

doniczki design kukbuk rosliny

Co zrobić z pestkami awokado po zrobieniu miski smakowitego guacamole? Umieścić je w specjalnie do tego zaprojektowanej łódeczce, która umożliwi im stopniowe pobieranie wody i po kilku tygodniach pozwoli wykiełkować w pierwsze listki drzewka awokado.

Słoiki poręczne w podróży

doniczki design kukbuk rosliny

Dla tych, którzy chcą założyć małą szklarnię w mieszkaniu, powstały GROWW. W skład zestawu wchodzą elementy powstałe w technologii druku 3D. Jedyne, co musimy zapewnić we własnym zakresie, to słoik z zakrętką o najpopularniejszej średnicy 82 milimetrów. Do wydrukowanego pojemnika wsypujemy odpowiednią ziemię, wybrane nasiona, podlewamy, zakręcamy i pozwalamy powoli kiełkować. Jeżeli czujemy się przywiązani do naszej małej roślinki lub nie mamy komu jej zostawić na czas wyjazdu, bez problemu możemy ją zabrać ze sobą. Podobno rośliny lubią, kiedy im się śpiewa, więc czemu nie zabrać ich w podróż?

Roślina komunikująca się przez system

doniczki design kukbuk rosliny

Technologia wkracza do przydomowego ogródka! Gadżet idealny dla zapominalskich. Czujkę umieszczamy w wybranej doniczce lub grządce. Nadajemy imię naszej roślince, wybieramy z programu jej rodzaj i sposób wysyłania komunikatów przez bezprzewodowe urządzenie. Plant Link monitoruje nawodnienie i wysyła nam wiadomości, jeżeli nadszedł czas na podlewanie.

Uprawa w rękach technologii

doniczki design kukbuk rosliny

Click & Grow to inteligentna doniczka, w której rośliny rosną bez podlewania ani nawożenia. Cały proces rozrostu jest monitorowany przez czujniki, mikroprocesor oraz specjalne oprogramowanie umieszczone w doniczce. Oprogramowanie doskonale wie, czego potrzebuje konkretna roślina. Click & Grow dozuje jej dokładną, niezbędną dawkę wody, nawożąc oraz zapewniając odpowiednią ilość powietrza, potrzebną konkretnej roślinie, bez jakiejkolwiek obsługi. W ofercie znajdziemy gatunki ozdobne, zioła i rośliny owocujące, takie jak truskawki.

Las zamknięty w słoiku

doniczki design kukbuk rosliny

Jeżeli nie macie cierpliwości i chcecie natychmiastowego, spektakularnego efektu, to jest rozwiązanie dla was. Greenbells to mały, tętniący życiem ekosystem zamknięty w szklanej przestrzeni, stanowiący unikatową, żywą dekorację. Słoje, inspirowane wiktoriańskimi terrariami, tworzą niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju kompozycję, która dzięki odpowiedniemu podłożu nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Świetne rozwiązanie dla osób tęskniących za naturą i lasem, chcących mieć ich namiastkę w swoim domu.

Wiszące grządki

doniczki design kukbuk rosliny

Świat stanął na głowie, a jeśli nie cały świat, to przynajmniej doniczki Boskke. Idealnie sprawdzą się w małej kuchni, jeżeli nie chcemy zastawiać blatów. Możemy w nich umieścić zarówno zioła, jak i kwiaty. Jako rozwiązanie dekoracyjne z pewnością przyciąga wzrok. Nasz zawsze wędruje w kierunku ozdób w stołecznym bistro MOD, gdzie zastosowano podobne rozwiązanie.

Tekst: Agnieszka Klimowicz


© KUKBUK 2018